Gün içinde kirlenen, toz ve toprağa karışan, kir, duman gibi etkilere maruz kalan saçlar yıpranmaktadır, saç bakımı gerektirmektedir. Saçları bu etkenlerden korumak ve nemini korumak bazen ek ve uzun uğraşlar isteyebilir. Koruma sağlama ve nemlendirme adına saçlarınıza saç maskesi uygulayabilirsiniz. Üstelik bu ürünü mağazalardan satın alabilir ya da evde doğal yollar ile kendiniz saç bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Satın alacağınızı ürünü iyi seçmeli, içindekiler kısmını iyi okumalısınız. Maskeyi kullanan yakınınız var ise danışmanız akıllıca olacaktır. Bunun yanı sıra evde hazırlayacağız maskeyi hazırlarken içini hangi malzemelerin katılacağını ve miktarlarını iyi bilmeniz gerekecektir. Aksi takdirde her iki türlü de saçlar zarar görebilir.

sac-maskeleri-hazirla

 

 

Öncelikle neden saç bakımı yapmak istediğinizi bilmeniz gerekmektedir. O amaç doğrultusunda yapılacak olan maskenin çeşidi de değişecektir. Örneğin saçlarınız gün içinde çok yağlanıyorsa, yağlanmayı önleyici maske hazırlamak uygun olacaktır. Ya da çok fazla kir ve toza maruz kalıyorsanız, koruyucu maske yapmak gerekecektir. Saçlarınız çok yıpranıyorsa, onarıcı maske size en uygun olanı olacaktır. Saçınızın ne tür özelliklere sahip olduğunu bilmeniz de gerekecektir.

sac-maskeleri-ne-ise-yarar-1024x683

Saç tipinize en uygun maskeyi hazırlamak daha sağlıklı ve etkili olacaktır. Kuru saçlar, yağlı sağlar, karma saçlar gibi özelliklerde saç tipleri bulunmaktadır. Sizinki hangisi belirlemelisiniz.

Hazır olan maske saçlarınızı canlandıracak ve bakımını karşılayacaktır. Saç maskesi her gün uygulayabileceğiniz doğal görünüme kavuşabileceğiniz kolay kullanıma sahip bakım ürünüdür.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here