Saç maskesi elde etmek için hem doğal ürünler hem de kozmetik ürünleri kullanılabilmektedir. Saç bakımı denildiğinden akla ilk gelen uygulamalardan biri olan saç maskeleri ile saçlar daha parlak, daha gür ve canlı görülür. Saç bakım maskesi yapılır veya uygulanırken dikkat edilmesi ve bilinmesi gerekenler vardır.

Beautiful woman. Fashion art photo

SAÇ MASKESİ İLE AMAÇ

Saç maskesi ile gerçekleştirilmek istenen bir amaç vardır. Bazı saç maskeleri saçların geneli içindir bazıları ise sadece saç kökleri için uygulanır. Saç bakımı için uygulanan saç maskelerinin bir kısmı ise sadece saç uçları içindir. Bu nedenle uygulama alanına göre saç bakım maskesi seçilmelidir. Ancak hem doğal ürünlerle hazırlansın hem de kozmetik ürün olarak tedarik edilsin, tüm saç maskeleri saçların kırıklarını azaltmak, gür ve canlılık kazandırmak, daha parlak ve nemli saçlara sahip olunması için kullanılır. Saç maskelerini kozmetik ürün olarak alırken bu ayrımlara dikkat edilmelidir. Ayrıca doğal ürünlerle hazırlanan saç maskelerinin de hangi bakıma yönelik yapılacaksa ona göre hazırlanması sağlanmalıdır.

sac-bakim-maskesi

DOĞAL SAÇ MASKELERİ

Doğal saç maskesi tarifi bulmak çok da zor değildir. Ancak ürünlerin kullanım alanlarına ve saçta hangi sorunun çözümüne yönelik olduğuna dikkat edilmelidir. Saç bakımı açısından kullanılan doğal ürünlerin başında badem yağı ve doğal zeytin yağı gelmektedir. Ayrıca saç bakım maskesi için kullanılan, Hindistan cevizi yağı, yumurta, bal, avakado yağı gibi ürünler de oldukça revaçtadır. Bu şekilde hazırlanan bakım maskelerinin kullanım süreleri ve aralıkları da dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here