Saçımızın sağlığını koruyabilmemiz için kimi zaman saçlarımızı doğru bir şekilde nemlendirmemiz gerekmektedir. Kuru ve pullar halinde dökülen bir saç derisi sağlıksız görünecektir ve yanı sıra saç kalitesinin düşmesi, saçların uzayamaması gibi sorunları beraberinde getirecektir. Saçların donuk görünmesi ve saç köklerinin zayıf olması saçların döküleceğinin habercisi olabilmektedir. Kepek sorunu genellikle kuru saçların yaşadığı bir problemdir.

Bu sebeple kuru saçların saç nemlendirici aracılığıyla doğru bir şekilde nemlendirilmesi gerekmektedir. Gelin beraber o saç nemlendirme yöntemlerine göz atalım.

Saç Nemlendirme Yöntemleri
Saç Nemlendirme Yöntemleri

Saç Nemlendirme Yöntemleri ve Kullanım Şekilleri

  • Doğal yöntemler yardımıyla saçları nemlendirmek mümkündür. Tabi bu doğal yöntemler arasında zeytinyağı kullanımı en başlarda yerini alıyor. Etkisini özellikle de kuru saçlarda gösteren zeytinyağı, içerdiği vitaminler aracılığı ile saçı besler ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına önemli katkı sağlar.
  • Badem yağı da saç ve saç derisinin nemlendirmesinde rol oynayabilmektedir. Parmak uçlarına zeytinyağında da olduğu sürülmesinin ardından saç diplerine masajlar halinde uygulanmaktadır. Bu ürünler yaklaşık olarak yarım saat saç diplerinde bekletilir. Ardından saç durulanır ve saç şampuan yardımıyla yıkanılır.
Saç Nasıl Nemlendirilir
Saç Nasıl Nemlendirilir
  • Saç Nemlendirmenin bir diğer kolay yolu saçın düzenli bir şekilde her gün yıkanmasıdır. Bu yıkama esnasında saç nemlendirici şampuanlardan kullanılması ve saç derisinin de bu durumdan olumlu etkilenmesi saçta yağ salgılanmasını sağlar.
  • Saç kremi uygulanmasının büyük katkısı vardır. Saç kremi geniş uçlu bir tarak aracılığı ile taranabilir. Böylece saç kreminin saça nüfuzu daha kolay olacaktır.
  • Bu anlamda fön makinesi ve saç düzleştirici gibi saçın nemini azaltacak uygulamaların kullanımının azaltılmasında büyük yarar var.
Saç Nemlendirme Yöntemi
Saç Nemlendirme Yöntemi
  • Hindistan cevizi yağı saçın nemini tekrar kazanmasına yardım sağlayacak bir diğer doğal yöntemdir. Hindistan cevizinin barındırdığı maddeler saçın kırılmasının önüne geçer ve saçın sağlıklı bir şekilde uzamasına katkı sağlar. Diğer saç nemlendirici yöntemlerin de olduğu saç diplerine masaj yaparak uygulama saç derisinin yumuşamasının yanı sıra kan dolaşımının artmasını sağlayarak saça oksijen gitmesine katkı sağlar. Bunun yanı sıra saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here