Günümüzdeki birçok kadın ve birçok erkek saç renginden sıkılabiliyor. Haliyle bu durumda saça boya uygulama yöntemine başvuruyorlar. Fakat bunun sağlıklı olduğu söz konusu dahi olamaz. Hem saçı yıpratıyor, hem de doğal bir görünüm elde edilemiyor.

Saçı Yıpratmadan Nasıl Saç Rengi Açabiliriz?

#Saçımızı yıpratmadan, veya daha az yıpratarak doğal bir görünüme ulaşabiliriz.

Doğal bir görünüm istiyorsak da doğal yollara başvurmamız gerekir. Saçı hem besleyip, hem rengini açabileceğimiz yöntemler var. Fakat bunun için biraz sabırlı olmamız gerekir.

#Çünkü doğal yollarla açılan her saç, aşama aşama daha da açık bir tona ulaşılacaktır. Mesela siyah bir saça sahipseniz ilk kademede saçınız koyu kahverengi olacaktır. Sonrasında kumral, açık kahverengi, koyu sarı, karamel gibi tonlara ulaşabilirsiniz.

Ve istediğiniz tona ulaştığınızda ise uyguladığınız yönteme son verebilirsiniz.

Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri
Doğal Saç Rengi Açma Yöntemleri

#Saç rengi açmak için birkaç yöntem:

Papatya Suyu İle Saç Rengi Açma

En bilinen yöntemlerden biri papatya suyudur. Bu yöntem için gerekli olanlar

  • Kuru papatya ( Aktarlardan bulabilirsiniz )
  • Cezve
  • Su
  • Sprey şişesi

#Yapılışı

Öncelikle yarım avuç civarı kuru papatyayı cezvenin içine boşaltın. Daha sonra üzerine 1-1,5 su bardağı su ilave edin. Ve 5-10 dakika kaynamaya bırakın. Kaynadığında içindeki kuru papatyaları alın. Ve suyu sprey kabına boşaltın. Spreyi saçınıza sıkın ve güneşte 30 dakika ile 1 saat civarı bekleyin. Bu işlemi istediğiniz tona ulaşana kadar uygulayabilirsiniz.

Saç Rengi Açma Yöntemleri
Saç Rengi Açma Yöntemleri

​​​​​​Limon Suyu İle Saç Rengi Açma

Limon da bilinen yöntemlerden biridir. Fakat saçı biraz kurutma ihtimali var. Endişe etmeyin işlemden sonra saçınıza uygulayacağınız zeytinyağı saça nemini geri kazandırmaya yetecektir.

#Limon suyu ile saç rengi açmak için gerekli olan malzemeler:

  • Limon
  • Sprey kutusu

Yapılışı gayet basit olan bu yöntem saçınızın tamamına yetmeyeceğinden dolayı belirli bölgelerine yapmanız önerilir.

Limon Suyu ile Saç Rengi Açma
Limon Suyu ile Saç Rengi Açma

#Yapılışı

Uygulayacağınız tutama bağlı 1 veya 2 limonu bir kaba sıkın. Ve sprey kutusuna boşaltın. Saçın belirli tutamına limon suyunu sıktıktan sonra güneşe çıkın. Ve en fazla 30 dakika güneşte bekleyin. Süre dolduğunda saçınızı durulayın.

Saçınızda bir nem eksikliği görürseniz zeytinyağı uygulayabilirsiniz. Bu işlemi en fazla haftada 1 kere uygulamanız saçınızın yıpranmasını da engelleyecektir. Bu 2 yöntemden birini uygulayarak istediğiniz renk tonuna kademe kademe ulaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here