Saç rengi açma diyince halk arasında en çok bilinen yöntem papatya suyudur. Özellikle yaz mevsimlerinde kullanılan bu yöntem doğal saç rengi açma yöntemlerinde birinci sırada yer alır. Papatya suyu haricinde de birçok saç renginizi açmanıza yardımcı olabilecek doğal yöntemler bulunmaktadır.

Papatya Suyu
Papatya Suyu

C Vitamini ile Saç Rengi Açma

Saç rengi açma doğal yöntemlerinde en çok tercih edilenlerden birisi de C vitamini ile saç rengi açma yöntemidir. C vitamini tabletlerini bilmeyen neredeyse yoktur. Birçok hastalıklarda doktorlar tarafından hastalara verilen bu tableti su içerisinde eriterek içiyoruz.

C Vİtamini İle Saç Rengi Açma
C Vİtamini İle Saç Rengi Açma

Peki C Vitamini ile saç nasıl açılır sorusuna gelecek olursak da; eczanelerden temin edebileceğiniz C vitamini tabletlerini ezerek şampuanınıza karıştırınız. Saçlarınızı yıkarken bu şampuanı gün aşırı kullanmaya dikkat ediniz. Bir süre sonra saç renginizin açıldığını göreceksiniz.

Limon ile Saç Rengi Açma
Limon ile Saç Rengi Açma

Bir diğer c vitamini içeren saç açma yöntemi ise limondur. C vitamini açısından zengin olan limonun suyunu sıkarak saçlarınıza sürünüz. Saçlarınıza sürdüğünüz limon suyu ile bir süre güneş altında kalınız. Bu yöntem de saç rengi açmak için oldukça etkilidir. Yaz aylarında tercih etmeniz daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Sirke ile Saç Rengi Açma

Saçlarınızı yıkarken kullandığınız ürünler arasında sülfat ve paraben olmaması gerektiğini biliyor olmanız gerekiyor. Eğer ilk defa duyuyorsanız bu içeriklere dikkat etmenizi öneriyoruz. Saçlarınızı doğal bir şampuan ile yıkayınız. Durulama işlemine geçmeden önce, durulama suyuna elma sirkesi ekleyiniz. Elma sirkesi – su karışımı ile saçlarınızı durulayınız. Saç renginizin açıldığını çok geçmeden fark edeceksiniz.

Sirke ile Saç Rengi Açma
Sirke ile Saç Rengi Açma

Oksijenli Su ile Saç Rengi Açma

Saç rengini açmak isteyen tüm bayanlar oksijenli su ile saç rengi açma konusunda mutlaka bir şeyler duymuştur. Genellikle yaralanmalarda, yaraların bakterilerden korunması ve temizlenmesi için kullanılan oksijenli su ile saçınızı 3 – 4 tona kadar açabileceğini biliyor muydunuz? Tercihinize göre bölgesel veya tüm saçlarınıza uygulayabilir ve daha açık renkli saçlara sahip olabilirsiniz.

oksijenli-su-ile-sac-rengi-acma

Çay ile Saç Rengi Açma

Kahvaltıdan sonra kalan çayı siz de döküyorsunuz değil mi? Durun dökmeyin! Kahvaltınızdan arta kalan çay ile saç renginizi açabilirsiniz. Demlenen çayı önce bir güzel afiyetle içiniz. Ardından kalan çayınızı saçlarınıza sürünüz ve yaklaşık 15 – 20 dakika kadar bu şekilde bekleyiniz. Süre sonunda saçlarınızı temiz su ile durulayabilirsiniz. Haftada sadece birkaç defa uygulayarak daha açık renkli saçlara sahip olabilirsiniz.

Çay ile Saç Rengi Açma
Çay ile Saç Rengi Açma

Karbonat ile Saç Rengi Açma

En etkili saç açma yöntemi nedir? Sorununa mutlaka cevap olarak; papatya suyunu duymuşsunuzdur. Papatya suyu kadar daha etkili bir yöntem varsa o da karbonat ile saç açma yöntemidir. ilk olarak saçlarınızı bir güzel ıslatın. Ardından 1 – 2 kaşık karbonatı saçlarınıza serpeleme yöntemi ile bulaştırınız. Ardından ovuşturarak saçlarınızın tamamına karbonatın değdiğine emin olun. Bu yöntem ile hem saçlarını arındıracak hem de saç renginizi açabileceksiniz.

Karbonat ile Saç Rengi Açma
Karbonat ile Saç Rengi Açma

Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengi Açma

Saç uzunluğunuza göre aynı miktarlardaki bal ve zeytinyağını karıştırınız. Ardından bu karışımı saçlarınıza uygulayınız. Bu yöntem ile saç renginizi 2 – 3 tona kadar açabileceksiniz. Saçlarınızı boyuyormuş gibi uygulanan bal ve zeytinyağı karışımını saçınızda 45 dakika kadar bekletiniz. Süre sonunda saçlarınızı ılık su ile durulayınız. Haftada 2 – 3 defa uygulayabileceğiniz bu saç açma yöntemi sayesinde sizde saç renginizi açabilirsiniz.

Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengi Açma
Bal ve Zeytinyağı ile Saç Rengi Açma

Bu yazımızda saç açma yöntemleri, saç rengi nasıl açılır? Gibi sorulara cevaplar bulmuş olduk. Yöntemleri deneyen ziyaretçilerimizden aldıkları sonuçları yorum olarak belirtmesini rica ediyoruz J


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here