Son yıllarda genç kızlar arasında oldukça popüler bir ürün olan saç tebeşiri saçlarınıza kısa sürede oldukça farklı ve dikkat çekici renkler vermenin bir yoludur. Kozmetik ürünler için var olan mağazalarda bin bir rengi ile dikkat çeken bu ürünler hem çok kolay uygulanır hem de etkili bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Saç tebeşiri nasıl uygulanır sorusuna cevap veren birçok video ve yazı bulunmakta. Sizin için bu konuda yardımcı olabilecek bazı araştırmalar yaptık.

Saç Tebeşiri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç insanın en dikkat çekici ve en önemli görünüm araçlarından biridir. Bir insan ile tanıştığımızda onun en çok akılda kalan yerlerinden biri elbette ki saçları ve saç modelidir. Saç tebeşiri ise henüz yeni sayılabilecek bir ürün ve saç üzerindeki etkileri şimdilik tam olarak belirlenmiş değil.

sac-tebesiri-uygulamasi
Saç Tebeşiri Uygulaması

Saçların havasız kalması ve yıpranması en büyük korkularımızdan biri. Her ne kadar saç tebeşiri ile kısa sürede saçlarımızı renklendirebilsek bile bu ürünler saçımıza zarar verdiğinde tekrar eski haline getirebilmek çok da kolay olmayabilir. Bu nedenle saç tebeşiri satın alırken bilinen markaların kalite sertifikalarına sahip ürünleri satın almanız saçlarınızın sağlığı için çok önemli olmaktadır.

sac-tebesiri-uygulamasi-video
Saç Tebeşiri Uygulama Şekli Videolu Anlatım

Saç Tebeşiri Uygulanması

Saç tebeşiri oldukça pratik bir üründür. Altılı, on ikili ya da daha geniş kapsamlı paletler halinde satın alabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmadan önce saçlarınızın nemli olması gerekmektedir. Dilerseniz saçlarınızı sprey yardımı ile de ıslatabilirsiniz.

Saç tebeşiri uygulaması yapanlar genelde birkaç rengi saçlarına yansıtmayı tercih ediyor. Siz de en azından iki renk kullanabilirsiniz. Açıktan koyuya veya koyudan açığa geçişler ya da kontrast renkler ile oldukça farklı tonlar ortaya çıkarmanız mümkün. Saç tebeşirinin en güzel yanlarından biri kendi yaratıcılığınızı ortaya çıkarma şansı tanımasıdır. Kimliğinize, karakterinize en uygun saç modelini kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

sac-tebesiri-nasil-surulur
Saç Tebeşiri Nasıl Sürülür?

Saç Tebeşiri uygularken saçlarınızı ıslattıktan sonra hangi bölgeyi renklendirmek istiyorsanız o bölümü tutup istediğiniz renk tebeşiri saçlarınıza sürtünüz. Kısa zamanda saçın aldığı rengi siz de fark edeceksiniz. Farklı bölgelere farklı renkler uygulayacaksanız hepsini tamamladıktan sonra saçlarınızı kurutma makinesi yardımı ile kurutun. Ardından fön ile şekil verin. Hepsi bu kadar. Artık dilediğiniz renk tonlarında saçlara sahipsiniz.

sac-tebesiri
Saç Tebeşiri

Saçlarınızı tekrar eski rengine döndürmek için sadece ılık su ve şampuan ile yıkamanız yeterli olacaktır. Bu sayede saçlarınız orijinal saç rengine dönecektir. Saç tebeşiri kısa süreli etkili bir üründür. Ancak ortaya çıkarabileceğiniz renkler ile radikal görünümler elde etmeniz mümkün.

Saç tebeşiri saçlara doğal bir renk görünümü sağlar. Saç düzleştiricisi ile üzerinden geçtiğiniz saç tebeşiri 48 saate kadar saçınızda kalabilir. Saç tebeşiri uygularken saç diplerine dikkat etmek gerekir. Saç diplerinizde kurumaya ve kepeğe neden olabilir. Bu nedenle uygulamaya daha alt bölümlerden başlamanızda fayda vardır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here