Uzun saç her kadının hayalini süsleyen , bu hayale kavuşmak için her yola başvurulan en büyük arzusudur .Biz kadınlar için en önemli aksesuarıdır saç. Ki erkeklerin çoğunluğu da kadınlarda uzun saç görmek ister .Tabi uzun derken mısır püskülü gibi duran, ucu çatal çatal olmuş saçlar değil. Uzatmak isterken bakımsız hale gelen saçlar hoş bir görüntü ve izlenimi bırakın itici ve karşı tarafta güzel olmayan sizi dağınık ve bakımsızmış gibi gösterecek bir izlenim oluşturabilir.

Uzun Saçlar
Uzun Saçlar

Tabi her insanın saç yapısı aynı olmadığı gibi uzatma süresinde artma ve biraz zorlu olabilir. Kiminin saçları çabuk uzar iken kiminin çok geç uzar. Bunda gerek çevresel gerek genetik bazen de beslenmeden dolayı kaynaklanır. Bazen ise dışarıdan etki edilmediği sürece saç boyunda bir değişiklik olmaz.

Her insan, kendi saç tipini bildiği için buna uygun bakım yapmalı ve dikkat etmelidir. Naçizane burada söyleyeceklerim birer tavsiye niteliğinde olup saç uzatmak isteyenler için akılda bulunabilecek öneriler. Öncelikle sağlıklı saç sağlıklı beslenmeden geçer.

Sağlıklı Saç Uzatma
Sağlıklı Saç Uzatma

Saçın yapısına uygun protein ağırlıklı beslenme yapılmalı. Düzenli olarak saçlar ucundan kesilerek, kırıkları alınıp düzeltilmeli. Gerekli olur ise vitamin takviyesi alınarak saçların daha hızlı uzaması sağlanabilir. Bunlar ile beraber saç bakım yağları kullanılmalı. Daha çok doğal yağlardan oluşan bakım rutini ,saçları besler ve güçlendirir. Ayrıca parmak uçları ile masaj yapmak ve saçları taramak kan dolaşımını artırarak saçların uzamasına yardımcı olur .


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here