Saçların sağlıksız bir hal almasıyla dökülmeye başlaması görsel anlamda sıkıntılara neden olmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle psikolojik sorunlara neden olan bu konuyla ilgili gerekli önlemler alınmalıdır. Saçların güçlenmesi ve dökülmesinin durması için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu noktada saç uzatma masajı nasıl yapılır sorusu gündeme gelmektedir. Masaj yapmak saçların daha hızlı uzamasını ve daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır.

 

Saç uzatma masajı
Saç uzatma masajı

Duşta Saç Masajı Yapmak

Bakımlı ve güçlü saçlara sahip olmak isteyen kişiler özellikle saçlarını yıkarken dikkatli olmalıdır. Doğru şampuan ve bakım kreminin uygulanması saçların daha kısa sürede uzamasını sağlamaktadır. Bu nedenle saç uzatma masajı nasıl yapılır sorusunun ilk cevabı duş sırasında yapılan masajdır. Saçınızı ıslattıktan sonra şampuanı yedirirken özellikle saç diplerine masaj yapmanız oldukça faydalıdır. Bu, şampuanın saç diplerine etki etmesini sağlamakta ve etkisini daha çabuk göstermesini sağlamaktadır. Aynı şekilde saç kremi de bol masajla uygulanmalıdır. Bunun için parmak uçlarınızla saç diplerinize hafif şiddette masaj yapmalısınız. Durulama işleminde de bu masaja devam etmelisiniz.

Duşta Saç Uzatma Masajı
Duşta Saç Uzatma Masajı

Duş Sonrası Saç Masajı Yapmak

Saçların bakımı sadece duşta değil özellikle duştan sonra da devam etmelidir. Bunun için durulama işleminde de masaj yapmak son derece önemlidir. Saçınızı kuruturken yapacağınız masaj saç derinizde kan dolaşımının hızlanmasını sağlayacaktır. Bu da saç uzatma masajı nasıl yapılır sorusunun bir diğer yanıtı olacaktır. Bu aşamada saç masajını yine diplere ve hafif şekilde yapmalısınız.

Kürlerle Birlikte Saç Masajı Yapmak

Saçlar için başta zeytinyağı olmak üzere çeşitli yağ kürleri önerilmektedir. Saç uzatma masajı nasıl yapılır sorusunun bir yanıtı da bu kürlerle yapılan masajdır. Zeytinyağı, lavanta yağı ya da saça faydalı diğer yağlardan uygularken saç diplerine masaj yaparak uygulamanız son derece önemlidir. Böylece kürlerin kısa sürede fayda etmesini sağlayabilirsiniz.

Saç Masajı
Saç Masajı

Saç uzatma masajı nasıl yapılır sorusunda özellikle masaj şekline dikkat edilmelidir. Masajı saç derinize uygulamanız olumlu sonuç almanızı sağlayacaktır. Bunun için parmak uçlarınızla kendinizi yormadan masaj uygulayabilirsiniz. Saç uzatma masajı nasıl yapılır sorusunun yanıtı bu şekildedir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here