Saçların hızlı bir şekilde uzaması dış görünüş açısından son derece önemlidir. Sosyal hayatı ve psikolojiyi de doğrudan etkileyen saç durumuyla ilgili çeşitli bakım imkanları bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde saç uzatma turp suyu ile mümkün mü sorusunun sıklıkla gündeme geldiği görülmektedir.

Turpun Faydaları Nelerdir?

Yüksek besin lifi içeren turp birçok alanda fayda sunmaktadır. Besin lifi açısından zengin olan turp bu sayede sağlığa önemli faydalar sağlamaktadır. İçeriğinde yoğun olarak folik asit bulunan turp, hemen her gün tüketilmesi son derece faydalı bir besindir. İçeriğinde fosfor da bulunan turp, başta sindirim sistemi olmak üzere pek çok olumlu etki içermektedir.

Turpun Saç İçin Faydaları
Turpun Saç İçin Faydaları

Saç uzatma turp suyu ile mümkün mü sorusunun cevabı bunun mümkün olduğudur. İçeriğinde C vitamini de bulunan turp, içeriği sayesinde kan yapıcı özelliğe sahiptir. Bu nedenle saç diplerine uygulandığı zaman kan dolaşımının artmasını sağlamaktadır. Bazı besinlerle birleşimi durumunda da saçı uzatıcı etkisini önemli oranda arttırmaktadır.

Saç Uzatmak İçin Turp Uygulaması Nasıl Yapılır?

Günümüzde saç sorunu yaşayan kişilerin oranı bir hayli artmıştır. Yanlış şampuan kullanımı, hava kirliliği, su kirliliği, stres gibi etkenlerle saçlar zayıf düşebilmektedir. Bu noktada turp kullanarak saç uzatmak hem kolay hem de masrafsızdır. Saç uzatma turp suyu ile mümkün mü sorusuna şu şekilde yanıt bulabilirsiniz:

Saç Uzatma Uygulamasi
Saç Uzatma Uygulamasi

Öncelikle manavdan orta boy bir turp almanız gerekmektedir. Bu turpu ince bir şekilde rendeleyerek 4 bardak suyla birlikte tencereye koyun. Bu karışım yaklaşık 20 dakika kaynadıktan sonra ocağı kapatın. Turpların posasını süzerek suyu soğuması için bir kaba koyun. Turp suyu soğuduktan sonra kullanacağınız kadarına yumurta sarısı ve bir tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyin.

Saç uzatma turp suyu ile mümkün mü sorusunun yanıtında sonraki aşamada saçınıza diplerden başlayarak masajla yedirin. Yaklaşık 2 saat boyunca streç film ile sardığınız saçları bekletin. Sonrasında saçınızı bol su ile yıkayın. Böylece saç uzatma turp suyu ile mümkün mü sorusuna yanıt alabilirsiniz.

Turp Suyu Saç Uzatma Yöntemi
Turp Suyu Saç Uzatma Yöntemi

Siz de evinizde saç uzatma turp suyu ile mümkün mü sorusunun yanıtının olumlu olduğunu görebilirsiniz. Bu uygulamayı haftada iki kez deneyebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here