Saç uzama miktarı kişiye göre değişen bir durumdur. Ancak genel olarak söylemek gerekirse sağlıklı bir bireyde ayda 0.5 civarında uzama görülür. Genetik, saç bakımı ve beslenme gibi faktörlere bağlı olarak bu süreyi uzatmak veya kısaltmak mümkündür.

Yetersiz veya kalitesiz beslenme, vitamin eksikliği, saçların sık boyatılması, maşa ve düzleştirici kullanılması gibi nedenlerden dolayı saçlar yıpranabilir ve uzaması yavaşlayabilir. Saç uzatmak için yapılması gerekenler mucizevi bir ürün kullanarak saçların birden uzaması demek değildir.

Hızlı saç uzatmak için saçınıza düzenli olarak bakım yapmalı, gerekli vitamin ve mineralleri sağlamalı, kırılmasını engellemelisiniz. Saç uzatmak için yapılması gerekenler bunlar olup dikkat ederek doğal bir şekilde saçlarınızın uzamasını sağlayabilirsiniz.

Saç Uzatmak İçin Saç Bakımı
Saç Uzatmak İçin Saç Bakımı

Saç Derinize Bakım Yapın!

Sağlıklı bir saç demek sağlıklı saç telleri demektir. Sağlıklı saç telleri için ise saç derinize ve köklerinize bakım yapmalısınız. Her ne kadar saç telleriniz iyi bile olsa, saç derinize gereken özeni göstermediğinizde bir süre sonra saçlarınız soluk görünmeye başlayacaktır.

Saç uzatmak için yapılması gerekenler arasında ilk sırada saç derisi bakımı yer alıyor. Bunun için yapmanız gereken saç derinizi temiz tutmak, yağlanmasını önlemek ve masaj yaparak kan dolaşımını artırmaktır.

Ayrıca saç derinize doğal yağlar uygulayarak kurumasını önlemeniz saç uzatmak için yapılması gerekenler arasında yer alıyor. Bu şekilde cilt hastalıkları, kırılma ve kepeğe karşı önlem alarak saçınızın sağlıklı uzamasına katkı sağlarsınız.

Saç Uzatmak İçin Saç Derisine Saç Bakımı
Saç Uzatmak İçin Saç Derisine Saç Bakımı

Saç Uzatan Ürünler

Günümüzde en önemli şey zamandır. Saçlarınız bir an önce uzasın istiyorsanız eczanede satılan bazı ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Saç uzatmak için yapılması gerekenler arasında A, B, C ve multivitamin takviyeler almak geliyor. Bunların haricinde saç bakımı ve korunması için bazı doğal ürünler bulunuyor.

Bu ürünleri karoten, ısırgan otu, keten tohumu ve silis olarak sıralayabiliriz. Saç uzatmak için yapılması gerekenler içinde bu ürünleri içeren saç bakım losyonlarını kullanabilirsiniz.

Bu doğal ürünler ile düzenli aralıklarla kür yapabilirsiniz. Ancak kullanmadan önce özellikle saç derisi rahatsızlığı olanlar doktorlarına danışmalıdır. Bazı ciltler için yan etkileri olabilir.


1 YORUM

  1. Saç derisine bakım yapmak gerçekten çok önemli. Bu site saç bakımı ile ilgili çok güzel makaleler paylaşıyor. Emeğinize sağlık çok faydalandım yazılarınızdan. Bu konuları yazan editör arkadaşlar kimse gerçekten konulara çok hakimler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here