Saç sorunların da biri olan yağlı saç derisine sahip olmak kişiye baya sorun yaşatmakta, kişinin saçlarının hemen sönmesine neden olmakta, saç diplerinde parlak bir gürültüsünün olması kişinin hemen hemen her gün duş alınmasına neden olmaktadır.

Yağlı cilt derisinden kurtulmak ve saçlarınızın çabuk yağlanmasını önlemek için size bazı bitkisel çözümler araştırdık bu bitkisel çözümler mükemmel sonuç vermektedir. Saç dersinde ki yağ oranını dengelemekte ve saçların yağlanmamasını sağlamaktadır. Bu bitkisel çözümler şunlardır.

Yağlı Saçlar
Yağlı Saçlar

Saç Yağlanmasına Çözüm Elma Sirkesi

Bir su bardağı su, yarım su bardağı elma sirkesi ile karıştırın ardın da ardında saç diplerinize iyice uygulayın ardında nemli bir bone veya nemli bir havlu ile saçlarınızı toplayın önce sonra havlu veya bone ile bağlayın 1 saat kadar bekletin uygulamayı saçlarınız da ardın da duş alın. Bunu hafta da iki defa yapın.

Elma Sirkesi ile Saç Bakımı
Elma Sirkesi ile Saç Bakımı

Saç Yağlanmasına Çözüm Yumurta ve Limon Suyu

İki adet yumurta ile bir adet limonun suyu, yarım su bardağı su ile bu malzemeleri bir kase de iyice karıştırın iyice karışımı sağlanınca saç diplerinize iyice uygulayın, iyice uygulanması için saçlarınızı tutamlara ayırarak uygularsanız daha iyi sonuç elde edersiniz.45-60 dakika kadar uygulamayı saç derinizde bekletin ardında şampuanla yıkayın. Hafta da iki defa ve 4 uygulama yeterli olacaktır. hem limon hem de yumurta mükemmel sonuç verecektir yağlı saç sorunundan kurtulacaksınız.

yumurta-ve-limon-sac-bakimi

Isırgan Otu, Nane ve Limon

Bir yemek kaşığı kurutulmuş ısırgan otu, bir yemek kaşığı nane ve bir adet limonun suyu, bir bardak su bunları bir cezve de 10 dakika kadar kaynatın ve ardın da 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin ılık iken saç derinize uygulayın. Saçlarınızı toplayın ve uygulamayı bir saat saç deriniz de bekletin ardın da şampuanla yıkayın. bunu haftada iki defa yapın iki hafta yeterli olacaktır saç deriniz deki yağ oranı dengelenecek ve yağlı saçlardan kurtulacaksınız.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here