Dört farklı yağ maskesiyle mükemmel saç bakımı mümkün. Pahalı kozmetik ürünlere ihtiyaç duymadan sağlıklı saçlara kavuşacaksınız. Ayrıca saç bakımı için kozmetik ürünlerinin içerdiği, sağlığınız için zararlı maddelerden de uzak duracaksınız. Cildinize sürdüğünüz herşey kılcal damarlardan emilip doğrudan kana karışıyor.

sac-bakimi-dogal

Argan Yağı

Nemlendirici ve canlandırıcı yağların en güçlüsüdür. Bu yağ pek çok besleyici öğe içermektedir. Aktif maddesi nedeniyle, kozmetik uygulamalarda en sık kullanılan yağlardan birisidir. Saç maskenizi her 15 günde bir yapıp bir saat saçınızda bekletmelisiniz. Sonra iyice yıkayınız.

Tatlı Badem Yağı

Saçın ucundaki çatlakları önleyerek saç bakımını sağlar. Yağı saç uçlarınıza yumuşakça masaj yaparak yedirebilirsiniz, kafa derinize de uygulayabilirsiniz. Masaj yaparak kafa derinizin yağı emmesini sağlayınız. Sonra yağı bir saat saçınızda dinlendirip, yıkayınız.

Doğal Hindistan Cevizi Yağı

Saç bakımı için çok faydalı olan başka bir yağdır. Kepek tedavisi ve kuru saçlar için kullanılabilir. Saçınızı güçlendirip, daha hızlı, daha güçlü uzamasını sağlar.

 saca-bakim

Avokado Yağı

Kuru, yıpranmış saçlar için kullanılır. Eğer saçınız zaten yağlıysa, bu yağı kullanmamalısınız. Maske hazırlayıp yaklaşık 20 dakika saçınızda beklettikten sonra saçınızı her zamanki gibi yıkayın. Sağlıklı saçlar elde etmek için bunu 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Saç bakımı için listedeki hangi yağı seçerseniz seçin, sağlıklı saçları edebileceğinizden emin olun. Yapmanız gereken, maskelerinizi düzenli ve istikrarlı bir şekilde saç bakımınızı uygulamak.

Saç bakımı için bulabileceğimiz birçok ürün mevcut fakat siz kimyasal maddeler içermeyen, doğal yöntemleri kullanmak isteyenlerdenseniz, evde kolayca hazırlayabileceğiniz yağ maskesi tarifleri tam size göre.

Sağlıklı saçlar için hindistan cevizi yağı maskesi

Malzemeler:

1 yemek kaşığı hindistan cevizi

Kullanımı:

Sadece ılık hale gelecek kadar ısıtarak ya da elinizde eriterek saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. 30 dk. bekletip ılık su ile durulayın. Sağlıklı saçlar için bu uygulamayı haftada bir kere yapmanız yeterli olacaktır.

sac-bakim-yaglari

Kuru saçlara özel hint yağı maskesi

Malzemeler:

10 ml hint yağı

Yarım yemek kaşığı konyak

Kullanımı:

Hint yağı ve konyağı karıştırın. Karışımı saç diplerinizden başlayarak tüm saçınıza sürün. Yaklaşık 2 saat beklettikten sonra bitkisel şampuan ile yıkayın. Haftada bir kere uygulamanız saçlarınızın nemlenmesi için yeterli olacaktır.

Saç dökülmesini önleyen yağ maskesi

Malzemeler:

150 ml zeytinyağı

Dört yemek kaşığı tatlı badem yağı

2 ml a vitamini

Kullanımı:

Malzemeleri karıştırın. Saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Saçınızı sıcak bir havlu ile sararak 2 saat bekletin ve ılık su ile durulayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

saclar-icin-maskeler

Yıpranmış saçlara özel yağ maskesi

Malzemeler:

25 ml tatlı badem yağı

25 ml jojoba yağı

20 ml buğday özü yağı

5 ml argan yağı

20 damla ardıç yağı

5 damla biberiye yağı

Kullanımı:

Malzemeleri karıştırın ve bir tatlı kaşığı kadarını saç diplerinize uygulayıp streç film ile sararak 1 saat bekleyin ve bitkisel şampuan ile yıkayın. Bu maskeyi düzenli saç bakımı için haftada 2-3 kez uygulayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here