Saç bakımı için evde yapılan organik saç maskesi yapımı, saçlarınızın sağlığı açısından pek çok yarar sağlamakla birlikte oldukça ekonomiktir. Sağlıklı saçlara, gün içerisinde tükettiğimiz sağlıklı besinlerle kavuşacağımız gibi, aynı zamanda evde kolayca uygulayacağımız saç bakım maskeleriyle de ulaşabiliriz. Evde hazırlayıp uygulayabileceğiniz saç maskeleri tariflerine bir göz atalım.

sac-bakim-sirlari

Yumurta Saç Bakım Maskesi

Yapılışı

Yumurtanın sarısını ve beyazını ayırın. Zeytinyağını, limonu ve sütü bir kapta karıştırdıktan sonra içine yumurtanın beyazını da ekleyip güzelce çırpın. Saç uçlarınızdan saç köklerinize doğru  karışımı yayın. 5 dakika bekledikten sonra güzelce durulayın. Yumurta içerdiği protein, A,D ve B12 vitaminleriyle saç bakımınız için mükemmel bir saç maskesi niteliği taşır.

Yoğurt Maskesi

Yapılışı

Yoğurdu, balı ve sirkeyi bir kapta güzelce çırpın. Elde ettiğiniz karışımı saçlarınızın uçlarından köklerine masaj yaparak uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra durulayın.

Çilek Maskesi

Yapılışı

Püre haline gelinceye dek karışımı ezin. Islak saçlarınıza uygulayın. Ilık suyla durulayın.

evde-pratik-sac-bakimi

Soğan Maskesi

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir kapta karıştırarak saçlarınıza uygulayın. Yirmi dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Badem Yağı Maskesi

Saçlarınızın uzunluğuna göre gerekli miktarda badem yağı ve zeytinyağını ocakta ısıtarak saçlarınıza uygulayın. 30 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Lütfen saç maskesi yaparken kullandığınız ürünlerin doğal ve taze olmasına özen gösteriniz. Saç bakım maskelerinin yanı sıra bakımlı saçlar için mutlaka saçlarınızı temiz tutmaya, çok sıcak suyla ve çok sık yıkamamaya özen göstermelisiniz.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here