Saçların sağlıklı ve doğal bir şekilde uzaması, bakımlı görünmesi saç köklerinin ve derisinin sağlıklı olmasına bağlıdır. Evde uygulayacağınız sağlıklı saç uzatma yöntemleri sayesinde doğal bir bakım yapmış olur ve saç sağlığınızı korursunuz.  Ayrıca saçlarınızın uzaması için sadece dışarıdan bakım yapmanız yeterli değildir. Saç tellerini içeriden beslemek yediklerimize içtiklerimize dikkat etmek önemlidir. Bilhassa asitli yiyecekler ve aşırı yağlı gıdalardan uzak durmanız yararlı olacaktır. Aşağıda sıralamış olduğumuz sağlıklı saç uzatma yöntemleri ile hayallerinizdeki saçlara doğal yollarla kavuşabilirsiniz.

sac-uzatma-yontemleri
Saç Uzatma Yöntemleri

4 Doğal Maskeyle Saçlarınızı Uzatın

Sarımsağın saç köklerine faydasını bilmeyen yoktur. Kaynaklarda sarımsağın saçların tekrar çıkmasını sağladığı ve saç dökülmesini engellediği belirtilmektedir. Bu nedenle sağlıklı saç uzatma yöntemleri arasında sarımsağı sayabiliriz. Bunun için yapmanız gereken bir diş sarımsağı ezerek iki tatlı kaşığı badem yağıyla karıştırmak. Bu karışımı 2 saat dinlendirip saçlarınıza uygulayın. Saç köklerinize masaj yaparak yedirip hava almayacak şekilde sarın. 20 dakika kadar beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Sağlıklı saç uzatma yöntemleri arasında yer alan bir diğer malzeme ise hindistan cevizi yağıdır. Bu yağ katı formda satılmaktadır. Bu nedenle bir kaşık alıp mikrodalga fırında eritmelisiniz. İçine 2 tatlı kaşığı keten tohumu ekleyerek elde edeceğiniz karışımı saçınıza uygulayın. Saçlarınızın parlamasına ve sağlıkla uzamasına neden olacak bu kür ile saçınıza kökten uca bakım yapabilirsiniz.

saglikli-sac-uzatma
Sağlıklı Saç Uzatma

Saç bakımının küçük ama etkili bir parçası uyumadan önce saçları taramaktır. Sağlıklı saç uzatma yöntemleri arasında göz ardı edilen bu ayrıntı aslında çok önemlidir. Her gece saçınızı taradıktan sonra saç diplerinize üzüm çekirdeği yağı ve çörekotu yağı sürerek sağlıklı saçlara uyanabilirsiniz. Sabah kalktığınızda duşta yıkanacağı için rahatlıkla devam edebileceğiniz bir kür.

Kokusu nedeniyle sağlıklı saç uzatma yöntemleri arasında pek sevilmeyen soğan kürü oldukça faydalıdır. 1 tane soğanı, 2 su bardağı suda kaynatın. Saçlarınızı bu suyla yıkayarak nemli halde bırakın. Eğer saç diplerinizde karıncalanma hissediyorsanız etki ettiğini gösterir. Bu doğal yöntemi sabırla uyguladığınızda saçlarınızın gözle görülür bir şekilde uzadığını göreceksiniz. Haftada 2 3 kere tekrarlayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here