Sarı saçları elde etmek için çoğu zaman yoğun renk açıcı ürünler kullanılmakta ve bu ürünler de saçları yıpratmaktadır. Bakıma öncelikle saçlarınızdaki kırıkları aldırarak başlamalısınız. Kırıklarından arınan saçlarınız daha canlı ve parlak görünecek, aynı zamanda daha kolay taranır hale gelecektir.

Sarı Saçların Bakımı
Sarı Saçların Bakımı

Sarı saç bakımı sanıldığı kadar zor olmayıp evinizin imkanlarında kendiniz bakımınızı yapabilirsiniz. Saçlarınıza haftada iki veya üç gün katı hindistan cevizi yağı sürebilirsiniz. Saçlarınız çok uzunsa iki yemek kaşığı, kısa saçlara sahipseniz bir yemek kaşığı katı hindistan cevizi yağını saçlarınızın köklerinden uçlarına kadar sürün. En az üç saat bekleyin ve ardından durulayın.

Sarı Saç Bakımı
Sarı Saç Bakımı

Avokado Maskesi

Bir başka yöntem ise avokado ile badem yağı maskesidir. Yine uzun saçlar için İki, kısa saçlar için bir adet avokadoyu püre haline getirin ve içerisine iki yemek kaşığı badem yağı ekleyin, karıştırın. Maskeyi saçlarınızın tamamına uygulayın ve en az üç saat beklettikten sonra durulayın. Bu maskeyi haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır.

Avokado
Avokado1

Mümkünse her ay ya da iki ayda bir olmak üzere kırıklarınızı aldırın ve saçlarınızı maskelerle besleyin. Maskelerin yanı sıra badem gibi yağlı tohumlar tüketmeniz saçlarınızı derinden besler, saçlarınız daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşur.
Saçlarınızın daha az yıpranması için maşalar ve kurutma makinelerinden bir süre uzak durmaya çalışın. Doğal yöntemlerle saçlarınızı şekillendirin ve ısıl işlem yapacaksanız öncesinde mutlaka saç koruyucu serumlar kullanın.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here