Sarı saçta modası hiçbir zaman geçmeyecek bir renk. Özellikle ten uyumu sağladığınız bir sarı tonu varsa muhakkak denemelisiniz. Sarı saç renkleri ve trendleri için yeni sezonu biraz araştırdık.

Defile, davet ve özel gecelerde ünlülerin ve moda öncülerinin hangi renkleri tercih ettiğine göz atarken önümüze birçok alternatif çıktı. Sarı artık tek başına bir katalog olmuş durumda gibi görünüyor. Dikkat edin, bu sene gerçekten çok fazla sarı saçlı kadın göreceğiz ama acaba hepsi doğru rengi bulabilmiş olabilecek mi?

Neticede saç boyatırken en önemli unsurlardan biri de doğru saç rengini sağlayabilmek. Umarım iyi bir kuaförünüz vardır çünkü bu kadar sarı tonu arasında hem istediğiniz hem de size yakışan bir rengi bulmak pek de kolay olmayacak.

Sarı Saç Renkleri

Platin Rengi

Her ne kadar platine bakışımız geçtiğimiz yıllarda pek iyi olmasa da artık boya firmalarının renk kapasiteleri oldukça gelişti. Şimdi platin tekrar moda olma yolunda. Platin renginin en güzel yanı feminen ya da maskülen her yüz ve saç tipine gerçekten yakışıyor oluşu. Saç kesiminizi platin rengi ile tamamlayarak yaza damganızı vurabilirsiniz.

platin-sari-sac-rengi
Sarı Saç Rengi

Küllü Sarışın

Küllü renkler modası öyle hemen geçip gidecek gibi değil. Bu sene küllü çok daha geniş bir yelpaze var önümüzde ve küllü sarışınlar da dikkatleri bir hayli üzerlerine çekebilecek gibi görünüyor.

Gümüş Sarısı

Küllü sarışına oranla biraz daha ben buradayım diyen ve parlaklığı ile ön plana çıkan gümüş sarısı rengi girdiği ortamlarda dikkatleri üzerlerine çekmek isteyen hanımların tercihi olacak gibi görünüyor.

Doğal Sarı

Kimsenin vazgeçemediği, özellikle beyaz tenli bayanların görünümlerine oldukça büyük bir etkisi olan sarı saç renkleri elbette bu sezonun da vazgeçilmezleri olacak. Sıra dışı olmak istemiyor, klasiklerden vazgeçemiyorsanız doğal sarı ile yine arzu ettiğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

Altın Sarısı

Özellikle uzun saç modelleri için hoş bir görünüm sağlayan altın sarısı, davetlerde ve özel gecelerde sizi ön plana çıkarabilir.

sari-sac-renkleri
Sarı Saç Renkleri

Bal Sarısı

Koyu saçlara uygulandığında diğer alternatiflerine oranla hem daha uzun süre dayanan hem de daha güzel görünüm veren bu renk kesinlikle kumrallar için en iyi sarı alternatiflerinden biri diyebiliriz.

Kum Sarısı

Bal sarısı gibi yine kumral kişiler tarafından daha çok tercih edilen kum sarısı, saça daha doğal bir görünüm sağlayabiliyor. Ancak yine de dikkat etmekte fayda var çünkü evde uygularken başarılı olma ihtimali oldukça düşük.

sari-saclar
Sarı Saçlar

Çilek Sarısı

Literatürümüze yeni girmiş bir renk olan çilek sarısı, sarı ve kızıl renk tonlarını aynı anda saçında görmekten hoşlananlar için farklı bir alternatif oluşturabilir. Uygulaması pek kolay olmayacağı için evde denenmemesini tavsiye ederiz.

Elmas Sarısı

Her ne kadar platin rengine oldukça fazla benzese de, elmas sarısında saçın ışıltısını ön plana çıkarmak daha önemli. Düz saç modelleri ile oldukça uyumlu olan bu rengi tercih edecek bayanlar bu sezon gözlerimizi alacak.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here