Erkeklerin ve kadınlar saç konusunda yaşadığı en büyük problem saç dökülmesidir. Birçok kadın ve erkek birçok saç bakım ürünleri kullanarak saç dökülmesini önlemek istemektedir. Saç dökülmesini önleyen ürünler deyince insanların ilk olarak aklına saç bakım serumları gelmektedir. Ancak birçok serumda bulunan kimyasal maddeler kısa vadede saç dökülmesini önleyebilirken, uzun vadede saçlarınızda kalıcı hasarlara yol açabilmektedir.

Sarımsak Yağı
Sarımsak Yağı

Saç Dökülmesini Önlemek İçin Doğal Yöntemler

Sadece saç bakım yağları kullanarak hem doğal yollardan saç dökülmesini önlemek hem de serumlarda bulunan kimyasalları saçlarınızdan uzat tutmak istemez miydiniz? Sarım sağı saç bakım konusunda oldukça faydalı yağların başında gelmekle beraber saç dökülmesine kesin çözüm olabilecek niteliktedir.

Sarımsak yağı saçlarda oluşan kepeği önleyen ve saç derisini besleyen önemli yağlardan sadece bir tanesidir. Sarımsak yağı saçların genel görünümünü iyileştirir ve çevresel faktörlerle oraya çıkan saç dökülmesini önleyebilmektedir.

Saç Dökülmesi
Saç Dökülmesi

Sarımsak Yağının Uygulanması

Öncelikle saçlar zeytin yağı gibi yardımcı bir yağ ile seyreltilir. Ardından saçlara sarımsak yağı uygulanır. Saçların temiz olması oldukça önemlidir. Saç diplerine masaj yaparak sarımsak yağı yedirilir ve ardından 20 – 30 dakika kadar beklenilir. Ardından saçlar temiz su ile durulanır. Susam yağı ya da zeytinyağı içerisine birkaç damla sarımsak yağı damlatarak bu işlemi haftada birkaç kez yapabilirsiniz.

Sarımsak Yağının Uygulanması
Sarımsak Yağının Uygulanması

Sarımsak Yağının Saça Faydaları?

  • Saç köklerinin canlanmasında ve yaşın ilerlemesi ile birlikte cildin ürettiği yağ miktarının dengelenmesine yardımcı olur.
  • Yeni çıkan saçların bakımında oldukça önemli etkileri bulunmaktadır.
  • Saç derisini birçok hastalıktan korur ve saçlarda ortaya çıkan kepek problemini ortadan kaldırmaya yardımcı olur.
  • Yıpranan ve kırılan saçların canlanmasında ve gürleşmesinde faydası olur.
  • Saçların normalden daha hızlı uzamasını sağlar. Haftada 1 veya 2 defa uygulanan sarım sağı formülü sayesinde saçların daha hızlı uzadığını görebilirsiniz.
  • Saçkıran problemine karşı oldukça etkili bir yöntemdir.
  • İçerisinde bulunan vitaminler, kalsiyum ve antimikrobiyal bileşenler sayesinde saç dökülmesini doğal yollarla engellemek konusunda yardımcı olabilir.
  • Saçlara faydasının yanında sarımsak yağı yüksek tansiyonu ve kandaki kolesterol miktarını düşürmede yardımcı olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here