Saç örmek kadınların geçmişten günümüze yaptığı bir şeydir. Saç örmek kadınlara asil ve güçlü bir görünüm verdiği gibi örgülü saça toz ve diğer herhangi bir şey girmeyeceğinden dolayı saçı uzun süre temiz kullanmanın bir şekli olmuştur.

Ayrıca saç örmenin saçların uzamasına da yardımcı olduğu söylenir. Uzun saçlarından vazgeçemeyenler ise saçlarını örerek daha kısa bir görünüm ile saçlarını kullanabilirler. Kadınların ve erkeklerin ilk çağlardan beri yaptığı bir saç modeli olan örgünün onlarca farklı şekli mevcuttur.

Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Bunlardan en güzeli de gece ve gündüz kullanılabilirliği şık ve zarif görüntüsü ile şelale saç örgüsü modelidir.

Şelale Saç Örgüsü
Şelale Saç Örgüsü

Bir güzellik uzmanından, kuaförden ya da bir yakınınızdan yardım almanızı saç örgüsünün daha muntazam olmasını sağlayacak böylelikle bozulması daha uzun süre sonra gerçekleşecek ve bu sürede çok şık ve zarif görüneceksiniz.

Şelale saç örgüsü modelini saçınıza uygulayabilmek için düz ve balık sırtı örgü şeklini biliyor olmanız gerekiyor. Çünkü şelale saç örgüsü modelinin beş aşamasından üçünde bunlara ihtiyaç duyacaksınız.

Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır
Şelale Saç Örgüsü Nasıl Yapılır

Şelale Saç Örgüsü Yapımı

#İlk önce saçı yan yana 3 tutam olarak ayırın.

#Bir sıra düz örgü yapın. Örgü yaptıktan sonra ortadaki tutamı sağa geçirin. Ancak örmeyin.

#Bu tutam yerine sağdan bir tutam saç alıp örgüye dahil edin. Sol taraftaki saçları ise balık sırtı örgü modeli ile dahil ederek örgüye devam edin.

#Balık sırtı örgüsü ise yine saçı 3 tutama bölüp düz örgü yaparak başlanıp yanlardaki saçların örgüye dahil edilmesiyle yapılır.

#Yan taraftaki saçların bitmesi ile birlikte düz örgü yaparak sona doğru gelin. En son toka ya da lastik ile istediğiniz noktada örgüyü bitirin. Saç uzunluğunuz omuz hizasından daha uzun ise bu örgü size kesinlikle çok yakışacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here