Bayanların şık ve güzel görünmek için büyük emek harcadıkları bilinmektedir. Özellikle de saçlarına, ciltlerine çok özen göstermeleri yerinde olacaktır. Saçlar günlük hayatta fönlü, salık, topuz ya da daha birçok farklı şekillerde kullanılabilir.

Özellikle topuz saç modelleri arasında günlük kullanılabilecek olan dağınık topuz saç modelleri hem çok rahat hem de çok modern bir hava elde edilmesine yardımcı olacaktır.

Günlük kullanım olarak daha derli toplu topuzlarda kullanılabilir ama en önemlisi kişinin yüzüne uygun olacak topuz modellerini tercih etmesi yerinde olacaktır.

Topuz Saçlar
Topuz Saçlar

Topuz Modelleri

Son yıllarda en çok tercih edilen topuzlar arasında örgülü topuz saç modelleri yer almaktadır. Örgüler içerisinde de çok farklı modeller yer almaktadır.

Özellikle tercih edilen balık sırtı örgüleri ile çok modern ve şık topuzlar yapılabilmektedir. Genel olarak düğün, parti, nişan gibi özel günler için tercih edilen modeller ise dağınık topuz saç modelleri olmaktadır.

Şık ve zarif görünmek isteyen kişilerin genel olarak özel günlerde tercih ettikleri topuz saç modelleri arasında yer alan daha birçok farklı tasarımın bulunması mümkündür. Kişisel bakım konusunda uzman olan kişiler tarafından yapılan birçok farklı ve özel tasarım topuz modelleri bulunmaktadır.

Örgülü Topuz Saç Modelleri
Örgülü Topuz Saç Modelleri

Saç Tiplerine Uygun Topuz Modelleri

Uzun saçlara sahip olan kişiler için çok farklı ve şık topuz modelleri yapılabilecektir ama uzun saçlar için en çok tercih edilen topuz modelleri içerisinde örgülü topuz saç modelleri yer almaktadır.

Saçların hem toplanmasını hem de daha etnik bir hava kazanmasını sağlayacaktır. Buna ek olarak saçları uzun olan kişilere dağınık topuzlarda çok yakışacaktır. Kısa saçları olan kişiler içinse örgülü modeller yapılabilecektir ama uzun saçı olan kişilerinki gibi dolgu bir havası olmayacaktır.

Saç tipine uygun topuz saç modelleri
Saç tipine uygun topuz saç modelleri

Bu sebepledir ki saçı kısa olan kişilerin saçlarına çıt çıt takılması daha etkili ve daha dolgun bir topuz elde edilmesine yardımcı olabilecektir.

Kısa saçların uzun çıt çıtlar ile desteklenmesi ile her türlü topuzun yapılması da mümkün olacaktır. Kısa saçlar ile topuz ise genel olarak dağınık topuz olarak olacaktır ve gayet hoş bir görünümün elde edilmesini sağlayacaktır.

Topuz yaparken en önemli noktanın teninize ve yüz şeklinize gidecek modelleri tercih etmeye dikkat edin.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here