Ünlü simalar her zaman ilgi odağı olmuştur. Sanat dünyası, TV dünyası ve daha birçok alanda göz önünde olan kişiler stillerine de dikkat etmek zorundadır. Çünkü biz kadınlar ünlülerin saç ve kıyafet stillerini örnek alırız. Hangi marka kullandıklarını hep merak eder ve moda dergilerinden ya da yapılan röportajlardan saç boyası markası, kıyafet tercihlerindeki markaları takip ederiz. Hemen her konuda olduğu gibi ünlülerin kullandığı saç boyası markaları da ilgi çekici bir konu olmuştur. Ünlülerle çalışmak ve isimlerini daha fazla duyurmak isteyen firmalar bu konuya özen göstermektedir.

Sponsorluk Anlaşmaları Önemli

Ünlü isimlerin marka tercihinde sponsorluk anlaşmaları belirleyici bir rol üstlenmektedir. Sponsorluk anlaşmalarında dünyaca tanınan firmalarla  çalışmak marka yüzlerini de dünyaca ünlü yıldızlardan tercih etmek satışlarında ciddi gelirler sağlamalarına neden olmaktadır. Maddi anlamda kazanç sunan dünyanın dev firmaları önemli isimlerle anlaşma sağlamaktadır. Ünlülerin kullandığı saç boyası markaları konusu incelendiğinde reklam yüzü olarak tercih edilen ünlüler ilk sırada yer almaktadır.

Ünlülerin Saç Boyaları
Ünlülerin Saç Boyaları

Ünlülerin Saç Rengi Tercihleri

Saç boyası tercihi yapacak kişiler renk konusunda çoğunlukla ünlü simaların tercihini takip etmektedir. Yalnız küçük bir detay söylemek gerekirse ünlülerin saç rengi ne kadar bizim gözümüze hitap etse de ya da ne kadar güzel bir renk demiş olsak da  saç rengi konusunda dikkat etmek gerekir. Çünkü, herkesin yüz hatları ya da ten rengi farklılık gösterebilir. Baktığımızda kahverengi tonları Jennifer Lopez ne kadar yakışıyor görünse de aynı rengin bizim tenimizde farklı olacağını bilmeniz gerekir.

Ünlüler özellikle sarının değişik tonlarını sıklıkla kullanmaktadır. Değişik tonların aynı anda kullanıldığı sarı renk son derece güzel bir görüntü sunmaktadır. Bunun yanı sıra kızılın tonları da tercih edilmektedir. Özellikle bakır kızılı son dönemlerde revaçtadır. Yoğun kahverengi tonu da sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bazı ünlüler de mavi, mor, pembe gibi uçuk tonları tercih etmektedir. Sizlerde Dünyaca ünlü markalardan birini seçerek teninize ve yüz hatlarınıza uygun saç renklerini tercih edebilirsiniz.

unlulerin-sac-rengi-tercihleri-1
Ünlülerin Saç Rengi Tercihleri

Ünlülerin Kullandığı Saç Boyası Markaları

Schwarzkoph Markası

Ünlülerin kullandığı saç boyası markaları konusu incelendiğinde ürünlerinde doğallık ve kalite sunan firmaların daha fazla öne çıktığı görülmektedir. Dünyaca bilinen bir marka haline gelmiş olan Schwarzkoph, hemen herkesin bildiği ve kullandığı en çokta ünlülerin saç boyası markası haline gelmiş bir üründür. Bu nedenle saç boyası markalarından Schwarzkoph ön plana çıkmaktadır. Bu firmanın ürettiği özel seriler çeşitli renk seçenekleriyle kullanıcıların beğenisine sunulmaktadır. Schwarzkoph renk tonlarını yakalama konusunda, her yüz ve her ten rengine uygun renk seçenekleri sunmakta.

Schwarzkoph
Schwarzkoph

Wella Markası

Dünya çapında önemli yeri olan ve ünlülerin kullandığı saç boyası markaları arasında Wella firması da yer almaktadır. Wella, reklam serilerine baktığımızda yine ünlülerin saç boyası ile özdeşen bununla birlikte marka yüzlerinde ünlü yıldızları tercih eden bir diğer dünya markalarından biridir. Özel serilerde yaptığı üretimle dikkat çeken firma son derece canlı renk seçenekleri sunmaktadır. Birçok ünlü isim firmanın tanıtımlarında boy göstermektedir. Firmanın pek çok ülkede satışı mevcuttur.

En iyi saç boyası markaları 2018 isimli makalemizi de inceleyebilirsiniz.

 

Wella
Wella

Aveda Markası

Aveda firmasının ürettiği ürünler de ünlülerin kullandığı saç boyası markaları denilince akıllara gelmektedir. Yeni saç rengi trendi oluşturan ve baktığınızda birçok kuaförlerin özellikle ünlülerin saç boyalarını yapan bu konuda uzmanlaşmış kuaförler bu markayla çalışmaktadır. Aveda markasıyla çalışan kuaförler genellikle bu ürünün doğal içeriğinden memnun olmaktadırlar. Doğal içerikli ürünleri bulmak ve doğal ürünler kullanmak hem sağlık açısından hem müşteri memnuniyeti açısından önem arz etmektedir.

Markanın çevreci yaklaşımla sunduğu ürünler kişileri daha çok cezp eder. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan ve Aveda markasıyla çevreci politikası özdeşen kuaförler Aveda markasıyla çalışmayı ve müşterlerini memnun etmeyi tercih ederler. Firmanın özellikle profesyonel serisi dikkat çekici niteliktedir. Çoğunlukla uzman kuaförler de bu firmanın ürünlerini tercih etmektedir.

Aveda
Aveda

Aveda’yla Sağlıklı Saçlar

Aveda markasını kullanan ünlülerin saç rengi ve nasıl bu kadar sağlıklı görünüme sahip olduğunu merak ediyorsunuzdur? Aveda markası doğal içeriği sayesinde saçlarda kullanıldığında değişikliği hemen fark edeceksiniz. Saçlarınızın ifadesi gözle görülür şekilde değişmiş olacak. Daha parlak, daha hacimli, daha canlı saçlarınızın olduğunu görmüş olacaksınız. Hem saçınızı boyattığınızda yıprandı derdiniz olmayacak hem de saçlarınızın daha güzel göründüğünü göreceksiniz.

Ünlülerin Saç Rengi Tercihleri
Ünlülerin Saç Rengi Tercihleri

Kozmetik dünyasında ünlülerin kullandığı saç boyası markaları her zaman ön planda olmuştur. Siz de bu markaları inceleyerek ve renk tercihi yaparak en doğru kararı verebilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here