Yaza göre kışın saçlarda daha çok sorunlar meydana gelmektedir. Kışın saçlar çok daha fazla yağlanır, kuru olan saçlar ise çok daha kuruma gösterir. Saç dökülme sorunu yaşayanlar ise kışın maksimum düzeyde saçları döküldüğü görülmektedir. Bu mevsimde yıkanan saçlar daha zarar görmektedir. Bunun sebebi ise iyice kurumayan saçların sonuç olarak yoğun fön makinesine maruz kalması ile deride oluşan hasarlardır. Kışın saç bakımı yapılması özellikle bu mevsim için ekstra çaba sarf edilmesi gerekmektedir.

saclarda-uzman-gorusleri

Kış mevsiminde havaların soğuması saçlarda kurumayı da beraberinde getirir. Deriye zarar veren bu durum rüzgar, soğuk hava ve nemsiz ortamlardan kaynaklanmaktadır. Bu durum da saçları korumak için şapka takılabilir. Ancak çok sıkı ve sıcak bırakılması halinde saçlarda tam tersi etki de oluşabilir. Bu açıdan iyi dengelemek gerekmektedir.uzamnlardan-sac-bakim-tavsiyeleri

Saç bakım yöntemleri olarak çok kuruyan saçlar için krem önlemi alınabilir. Çeşitli kuruluğu önleyici kremler ile saçlar nemlendirilmelidir. Evde nemlendirici kürler hazırlanabilir.

Ayrıca ıslak saç ile dışarıya hemen çıkılmaması şiddetle tavsiye edilenler arasındadır. Islak saç hem sağlığı olumsuz yönde etkiler hem de saçta kırılmalara sebep olmaktadır. Bere gibi esyalar ile kapatılan saçlar da elektriklenme gibi durumlar olacağından saçların salınması tavsiye edilmektedir. Ayrıca kullanılan saç boyası ve şampuanlarının markaları ve içerikleri önemli olup satın alırken dikkat edilmelidir. Kaliteli, saçları yıpratmayan ve bitkisel içeriğe sahip boya ürünleri ve şampuanlar kullanılmalıdır. Saç bakımı saçların hem daha sağlıklı olmasını hem de korunmasını sağlayacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here