Günde ortalama 100 adet saç dökülmesi doğaldır ve bu saçlar yerine yenileri çıkar. Olağan dökülmenin dışında, saç neden dökülür sorusunun birçok yanıtı vardır fakat uzun saçlar için koparak dökülme en büyük sorundur. Saçların bakımı düzenli ve doğru yapılmadığında saçlar güçsüzleşir ve koparak dökülmeye başlar. Evde kolayca uygulayacağınız uzun saç bakımı yöntemleri ile saçlarınızın koparak dökülmesini engelleyebilir ve daha uzun saçlara daha kısa sürede kavuşabilirsiniz.

sac-dokulmesine-ne-iyi-gelir-683x1024

 

Çam terebentin yağı

200 ml şampuanın içine 1 çay kaşığı çam terebentin yağı ekleyin. Saçınızı düzenli olarak bu şampuanla yıkayın.

Elma sirkesi

1 kg suya 1 tatlı kaşığı doğal elma sirkesini karıştırıp, durulamanın son aşamasında bu suyu kullanın.

uzun-saclar

Soğan suyu

1 soğanın yarısını 4 su bardağı suda kaynatın. Karışım ılık hale geldiğinde kabuklarıyla birlikte kaynattığınız soğanları sıkarak dışarı alın. Bu su ile saçınızı yıkayın. Saçlarınızı kurutmadan bekleyin. Karıncalanma hissinden kısa bir süre sonra saçınızı ılık suyla durulayın.

Çörekotu ve üzüm çekirdeği yağı

Uyumadan önce saç diplerinize, 1 çay kaşığı çörekotu yağı ve 1 çay kaşığı üzüm çekirdeği yağıyla hazırladığınız karışımı masaj yaparak uygulayın ve saçlarınızı tarayın. Uyandığınızda saçınızı bitkisel şampuan ile yıkayın. 

Hindistan cevizi yağı ve keten tohumu yağı

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 2 çay kaşığı keten tohumu yağını karıştırın ve saçlarınıza dipten uca uygulayın. 30 dk. bekleyip saçınızı durulayın.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here