Yağlı saçların diğer saç tiplerine göre daha sağlıklı olduğu gerçeğinin yanında, günlük hayatımızda en çok rahatsızlık veren saç tipi de yağlı saç tipidir. Çünkü kısa sürede yağlanan saçlar, görüntüsü ve bazen de kokusuyla bizleri güvensiz hale getirebilir.

Bu saç tipine sahip kişiler saçlarını çok sık yıkamak zorunda kalırlar ve bu da saç ve saç derisi sağlığı için olumsuz sonuçlar doğurmaktadır. Ancak sık yıkanan yağlı saç tiplerine özel kürler ve bakım önerileri ile bu durum çok büyük bir avantaja dönüştürülebilir.

Saç Bakımında Doğallık

Yağlı saç sorunumuza kalıcı bir çözüm bulma amacıyla işimize en çok yarayacak öneriler yağlı saç bakımı için kullanmamız gereken maske önerileridir. Maske kullanımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus doğal malzemelerden elde edilmiş olmaları gereğidir. Bazı markaların ürettikleri kimyasal içerikli ürünler her ne kadar ilk bir iki kullanımda çok iyi sonuçlar verse de uzun süreli kullanımda saçlarınızda çok daha önemli sağlık problemlerinin oluşmasına neden olabilmektedir.

sac-bakiminde-dogal-olmak
Saç Bakımında Doğallık

Saçlarda yaşanan bu olumsuz durumlar en çok saç diplerinin yıpranması, ardından saçlarda dökülmeleri kepeklenmeler gibi kendisini göstermektedir. Yağlı saçlarınıza maske ile çözüm bulmaya çalışırken başka saç rahatsızlıklarına yakalanmamak için asla doğallıktan ve doğal olarak üretilen maskelerden vazgeçmemenizi öneririz.

Yağlı Saç Maskesi Formülleri

Sizlere önerebileceğimiz çok özel yağlı saç maskesi formüllerimiz var. Bu maskeleri düzenli ve değişimli olarak saçlarınıza uyguladığınız taktirde hem sağlıklı saçlara sahip olabilir hem de büyüleyici görüntüsünden de taviz vermemiş olabilirsiniz. Yağlı saçlarda kullanacağımız saç bakım maskesi tarifleri:

sac-bakim-maskeleri

Biberiyeli saç bakım maskesi

Malzemeler:

15-20 damla biberiye yağı

50 ml aloe vera suyu

1 tatlı kaşığı sirke

Bir miktar limon yağı

Kullanımı:

Biberiye yağı, aloe vera suyu ve sirkeyi karıştırdıktan sonra, karışımı parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak uygulayın. Kalan karışımı saçlarınızın diğer bölümlerine sürebilirsiniz. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra saçlarınızı şampuan ile yıkayın ve ardından durulayın. Yıkama sonrasında parmak uçlarınızla saç diplerinizin en çok yağlanan kısımlarına limon yağı ile masaj yapın. Durulamayın. Bu saç bakım maskesi, haftada 1 kere uygulanmalıdır. Özellikle limon yağı kullanımı ile saçlarınızdaki yağlılık oranı zamanla azalmaya başlayacaktır.

 sac-bakim-maskeleri

Karbonatlı saç bakım maskesi

Malzemeler:

1 su bardağı ılık su

1,5 tatlı kaşığı karbonat

Kullanımı:

Malzemeleri karıştırın. Karbonat suda çözünene kadar bekleyin. Karışımı masaj yaparak saç diplerinize sürün. Yaklaşık 30 dakika bekleyin ve su ile durulayın. Bu saç maskesi haftada en fazla 2 kere yapılmalıdır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here