Bugün kadınların en çok araştırdıkları ve bizlere yönelttikleri sorulardan birisi olarak dikkatleri çeken yanan saçlar nasıl düzeltilir sorusuna mümkün olan en net şekilde yanıtlar verecek ve fikir edineceğiz. Kadınlar, saçları daha iyi görünsün diye birçok farklı seçeneği dener. Maşa, fön makinesi, saç boyası ya da kırıkların farklı yöntemler ile aldırılması. Kozmetik saç bakım ürünleri de eklenebilir.

Her seçenek denenemez. Saçlarınız zaman içerisinde yanabilir. Yanan saçları kurtarmak bundan yıllar yıllar öncesinde son derece zor bir seçenekti ancak günümüzde bu durum çok daha pratik bir hale geldi. Dolayısı ile ilgi çekici seçenekler de ön plana çıktı diyebiliriz.

Yanan Saçları Düzeltme Aşamaları

Araştırılıyor. Ülkemiz genelinde yanlış uygulamalar nedeni ile saçlarını yakan çok fazla kadın olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. Dolayısı ile aşağıdaki aşamalar, sizler için çok ciddi anlamda hayat kurtacak seçeneklerden birisi olarak da dikkatleri çekecek diyebiliriz sanırım. Şimdi bu aşamalara biraz daha yakından bakacağız.

yanmis-saclar

Öncelikle belirtmeliyiz ki bu bilgilerin tamamını saç bakım uzmanlarından derleyerek siz değerli okuyucularımızın beğenisine sunuyoruz. Dolayısı ile ön planda tutmanızda da fayda var diyebilirim.

  1. Saçlarınız yandığında saç deriniz de sıkıntılı hale gelir. Bu neden dolayısı ile 45 gün ile 90 gün aralığında saçlarınızın boyadan, ısı odaklı düzleştirici elektronik cihazlardan ve şekillendirici maddelerden uzak tutulması gerekir.
  2. Boyalı saçlar için boya asla uygulanmamalıdır. Bu anlamda yeni boyattı iseniz gerçek saç rengini boyalı saç rengini yarı yarıya yok edene kadar asla uygulama yaptırmayın.
  3. Saçınızın daha düzgün bir görünüme kavuşması için saçlarınızı istediğiniz düzeyde kestirmeniz mantıklı olacaktır. Daha kolay kendini toplar.
  4. Aynı zamanda saçların kırıklarını belirli aralıklar ile kuaförler yardımı ile aldırmanız yine mantıklı ve önemlidir.
  5. Saçlar ve saç derisi oksijene ihtiyaç duyar. Oksijen, saçlarınız için olmazsa olmazlardan olacağından dolayı hava aldırmak çok önemlidir ve asla ihmal edilmemelidir.
  6. Saç kestirdiğinizde saç telleriniz bir o kadar güçlenir. Kesilmiş saçlardan sonra doğal özlere sahip saç bakım ürünleri ile bakım yaparak saç tellerinin çok daha dirençli ve sağlıklı bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.
  7. Saç tipiniz için en uygun şampuan modelini seçerek bu anlamda doğru adımları değerlendirmeniz gerekiyor. Şampuan, saçlarınız için doğal bakım maddesidir. Sürekli olmamak ile birlikte saçlarını soğuğa yakın ılık su ile şampuan kullanarak durulayın.

Bu aşamalar, saç bakım uzmanları tarafından genellikle uygulanması gereken prosedürler olarak dikkatleri çekiyor. Tabi ki doğal saç bakım ürünlerini evinizde de meydana getirme şansına sahipsiniz.

Yanmış saçlar için maske tarifleri ile alakalı olarak da yakın bir zaman dilimi içerisinde yeni bir inceleme makalesini sizlere sunacak ve fikir sahibi olabilmeniz için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.


2 YORUMLAR

  1. İlk defa evde boya yapmayı denedim onu da gidip en zor şekilde seçmişim koyu renkten direk platin sarıya geçmeyi deneyince yandı saçım bir kısmı koptu falan kuaföre gittim kesip düzeltsin diye belimin altında olan saçlarımı küt yaptırmayı göze alarak gittim ama saolsun kuaför çok iyi biriymiş saçlarımı birazcık kesti uçlardan kopan yerleri falan düzeltmek ayarlamak için ondan sonrası için liquid keratin kullan saçların toparlar kesmeyelim zaten toparlaması çok uzun sürmüyor toparlayınca da gel güzel bir şekilde boyayalım dedi kullandım saçlarımı düzelttim ve yine o kuaföre gidip saçlarımı platin sarı boyattım çok güzel oldu liquid keratin önermese şuan küt saç ve yine de kötü saçlarım olacaktı artık daimi kuaförüm orası ve tabi saç bakımım için de artık liquid keratinden vazgeçmem.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here