Düzenli aralıklarla kuaföre gidip benzer saç modellerini yaptırmaktan sıkılmadınız mı?

Yeni şeyler denemekten korkmuyorsanız yeni trend, saç küpeleri tam size göre! Günlük hayatta veya bir davete katılırken farklı modeller deneyerek saçlarına yeni bir hava katmanız mümkün. Moda defilelerindeki en cesur saç modellerini gördükten sonra; kuaföre kırık fön çektirme niyeti ile gidiyor ancak cesaret edemeyip yine düz fön çektirmekten çok sıkılmadınız mı?

#90’lı yollarda oldukça popüler olan saç küpeleri bir diğer ismiyle saç boncuklarını son zamanlarda youtuber ve bloggerların kullandığını gördük.

Saç piercingleri yani saç küpeleri son zamanlarda ünlüler tarafından tercih edilmekte. Ünlü simaların ortaya çıkardığı bu trend ilk olarak; Chris Appleton tarafından oraya çıkarılmıştır.

Chris Appleton; Katty Perry, Kim Kardashian, Christina Aguilera gibi ünlü isimlerin saç stilisti olarak görev yapmaktadır. Katty Perry’nin Rise isimli parçasının klibi izlediyseniz saç küpeleri hakkında fikir edinmişsinizdir. Eğer izlemediyseniz izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Saç Küpesi Nasıl Takılır?

Saç küpelerini saçlarınıza takmak oldukça kolay bir işlemdir. Özellikle örgü saç modellerinde kullanmanız saçlarınızı oldukça ön plana çıkaracaktır. Bununla birlikte kişisel tavsiyemiz; saç küpesi kullandığınız zamanlarda saç aksesuar kullanımını minimuma düşürmenizi tavsiye ediyoruz.

Saç küpeleri her ne kadar yaz ayları için uygun gibi görülse de, kış mevsiminde de saç küpelerini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yurt dışında oldukça popüler olan saç küpelerini önümüzdeki günlerde caddelerde görebilmek mümkün gibi duruyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here