Gözle görülür şekilde hızla uzayan saçlar için yılan yağını deneyebilirsiniz. Gündemden düşmeyen yılan yağı mucizevi bir şekilde saç uzatmak için işe yaramaktadır. Yılan yağı ile saç uzatma işleminin yanı sıra küsen kaşlarınızın yerine gelmesini sağlayabilir, kirpiklerinizi gürleştirebilirsiniz. Kaş ve kirpiklerinin seyrek olmasından şikayetçi olan kadınların yüzünü güldüren yılan yağı, içerdiği omega 3 ile ihtiyacınız olan vitamin ve mineralleri karşılamaktadır. Yılan yağı ile saç uzatma işleminin tarihi eski Mısır’a kadar dayanıyor. Bu yağ eski Mısır’da kelliğe çare olarak kullanılmaktaydı. Kelliği ortadan kaldırmasındaki en büyük etken içerisinde bulunan EPA yağ asididir. Bu asit dökülen saçların tekrar çıkmasını sağlıyor. Ayrıca piyasada saç uzatıcı olarak satılan pekçok ürüne göre yılan yağı daha ekonomiktir. Yılan yağı ile saç uzatma maskesine geçmeden önce herkesin merak ettiği konu bu yağın nasıl yapıldığıdır. Bu yağın çıkartılma yöntemi balık yağıyla aynıdır.

yilan-yagi-ile-sac-uzatma
Yılan Yağı ile Saç Uzatma

Yılan Yağı Nasıl Kullanılır ?

Genellikle saçlar için kullanılan yılan yağı güçsüz ve ince telli saçlarınızı güçlendirdiği gibi dökülen saçlarınızın yerine yenisinin çıkması için etkilidir. Birçok ürün denediniz var hala saçlarınız çıkmıyorsa yılan yağı ile saç uzatma işlemine başvurabilirsiniz. Kullanımı son derece basit ve fiyatı uygun olan bu ürünü saçlarınızı uzatmak, eski saçlarınıza kavuşmak için mutlaka denemelisiniz.

yilan-yagi-nasil-kullanilir
Yılan Yağı Nasıl Kullanılır?

Eczane ve aktarlardan temin edebileceğiniz yılan yağı ayrıca internet üzerinden satılıyor. Yılan yağı ile saç uzatma için 2 günde bir kullanmanız idealdir. Yılan yağı uygulanırken saç diplerine iyice yedirilmelidir. Bu sayede gözeneklerin içine nüfuz ederek etkisi artacaktır. Uyguladıktan sonra en az 1 saat bekletmelisiniz. Dilerseniz daha fazla bekletebilirsiniz. Mutlaka saçlarınızı streç film ile sarın. Bu şekilde cildin daha iyi emmesini sağlamış olursunuz. Günümüzde yaygın olarak kullanılan yılan yağı ile saç uzatma işlemi 1 ay düzenli tekrarlandığında sonuç vermektedir. Dr. Ender Saraç’ın tavsiyesiyle haberdar olduğumuz yılan yağı gözle görülür etki yapmaktadır. Nemli veya kuru saçınıza uygulayabileceğiniz yılan yağıyla saçlarınız tatmin edici seviyede uzayacaktır. Ek olarak belirtelim ki yılan yağı kepeklenme problemi olmaması açısından saçınızda 2 saatten fazla kalmamalı.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here