Kullandığımız şekillendiriciler, kimyasal içerikli saç ürünleri, güneş ve bunun gibi birçok faktör saçlarımızın yıpranmasına neden oluyor. Saçlarınızın kaybettiği sağlığı geri kazanması için en çok tercih edilen saç bakım yöntemleri, saç yapımıza uygun yağ maskelerini ve nemlendirici maskeleri düzenli olarak kullanmaktır.

Yıpranan saç sorununu en çok yaşayanlar genellikle kuru saç tipine sahip kişiler oluyor.

sac-maskeleri-1024x678

Kuru saçları sürekli olarak nemlendirmek çok önemli. Bu nedenle, yağ içerikli bir şampuan kullanılmalı ve saç kremi ihmal edilmemeli. Isı kullanmadan yapabileceğiniz saç modellerine ağırlık vermelisiniz fakat mutlaka kullanmanız gerekiyorsa, saçı koruyucu ürünler kullanmalısınız. Bu basit yöntemlerle bile farkı hissedeceksiniz.

Boyalı saç bakımı işlem görmemiş saçlara göre daha fazla önem taşıyor. Boyalı saçlar için olan ürünleri kullanmak, düzenli olarak kırıkları aldırmak, saçın sıcak su ile yıkanmaması ve son durulanma aşamasını soğuk su ile yapmak büyük önem taşıyor. 1 litre suyu 1 tatlı kaşığı sirke ile karıştırarak, bu karışımı durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Bununla saçınızı duruladıktan sonra saçınızı tekrar durulamanıza gerek yoktur.yipranmis-saclara-maske-1024x680

Yıpranan saç bakımı ile ilgili unutmamamız gereken konulardan biri de dışarıdan uyguladığımız bakımın yanında beslenmemize de dikkat ederek daha kalıcı sonuçlar elde edebileceğimizdir. Asitli içeceklerden, çok yağlı yiyeceklerden, çok şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durarak ve bol bol su içerek saç sağlığınıza en önemli katkıyı sağlayacağınızı unutmayın.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here