Saç yapısı gereği yıpranmaya meyillidir. Özellikle yaz aylarında saç yıpranmaları çok fazla gerçekleşir. Deniz ve havuz suyu, güneş saçta yıpranmalara sebep olmaktadır. Havuz suyunun içerdiği klor saçlara zarar vermektedir.

evde-bakim-yapmak

Aynı şekilde deniz suyu da tuzlu olması sebebi ile saçları belli bir zaman sonra yıpratır. Güneşin etkisi ile bu yıpranmalarda artmaktadır. Yaz aylarının yani tatil mevsiminin bitmesinin ardından, saç bakımı büyük önem taşımaktadır. Saç dökülmesi yıpranma ile alakalı olabilmektedir. Yaz sonrası dökülme sıklaşabilir. Bu yüzden saça gerekli nem ve besin verilmelidir.

Yaz aylarında kuruyan saçlara yaz bitiminde yağ bakımı yapılmalıdır. Yağ bakımı ile saçlar nemini kazanır ve güçlenir. Saç bakımı konusunda göstereceğiniz özen, güçlü ve sağlıklı saçları beraberinde getirmektedir. Saç dışarıdan verilecek takviye bakımlara ihtiyaç duyar.  Bu doğrultuda düzenli olarak saç bakımı yapılmalıdır.

saclara-dogal-bakim

Özellikle mevsim geçişleri arasında yaşanan saç dökülmesi yaz aylarının bitiminde kendisini daha şiddetli gösterir. Saç neden dökülür sorusuna saç bakımları ile cevap bulabilirsiniz. Doğal ürünler ve yağlar ile saçlara verilecek bakım, istenilen görüntüde saçları getirecektir. Uzun yaz tatili sonunda saçlarınıza gerekli bakımı uygulayın. Yaz sonrası yıpranan ve kuruyan saçlarınızı uygulayacağınız maske ve bakım kürleri ile güçlü, sağlıklı ve canlı hale getirebilirsiniz. Saç bakım maskelerini evde kolayca kendiniz hazırlayarak yaz sonrası saç bakımınızı uygulayabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here