Protein açısından zengin olan yumurta vücudumuz için oldukça yararlı olup gerekli birçok vitamin ve minerali almamızı sağlar. Haricen kullanımlarda saç ve cilt bakımı için sonuç vermektedir. Saçlarınızın gerek bakımı gerekse sağlıklı bir şekilde uzaması için gerekli tüm vitamin ve mineralleri yumurta maskesiyle alabilirsiniz.

Yumurta ile saç uzatma için uygulayabileceğiniz farklı kürler bulunmaktadır. Yumurtanın hem akı hem de sarısı içerisinde saçlar için faydalı bileşenler yer alır. Gün içerisinde kirli hava şartları, fön, maşa gibi işlemler ile saçlarımız yıpranız. Yıpranan saçlar onarılmadığında ve düzenli olarak bakımları yapılmadığında kırılıp dökülecektir. Yumurta ile saç uzatma yöntemiyle tahrip olan saçlarınız onarılır ve sağlıklı uzaması sağlanır.

Saç Uzatan Yumurta Kürü
Saç Uzatan Yumurta Kürü

Yumurta ile saç uzatma yönteminde farklı kürler bulunmaktadır. Saçlarınızın ihtiyacına göre bu kürlerden birisini kullanabilirsiniz.

Yıpranan Saçlar İçin Yumurta Kürü

Her tip saç için kullanabileceğiniz bu kürle saçlarınızın onarılmasını sağlarsınız. Bu kürü uyguladıktan sonra saçlarınızı ısı veren maddelerden uzak tutmalısınız. Bir kapta bir adet yumurta, birer çorba kaşığı elma sirkesi, zeytinyağı ve balı karıştırıp maske haline getirin. Yumurta ile saç uzatma için ilk olarak yapmanız gereken yıpranmış saçlarınızı onarmaktır. Bu maskeyi saç diplerinizden uçlarına kadar iyi bir şekilde sürdükten sonra en az 2 saat bekletin. Ardından şampuan kullanarak temizleyin.

Saç Uzatıcı Yumurta Kürü

Saçlarınızın bakım ve onarımını yaptıktan sonra yumurta ile saç uzatma işlemine geçebilirsiniz. Hızlı ve sağlıklı uzayan saçlar için yumurtanın içerisine bazı malzemeler ekleyerek etkisini artırabilirsiniz. Bir kapta bir tane yumurta, birer çorba kaşığı badem yağı, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı ve balı karıştırın.

Elde ettiğiniz karışımı saç diplerinize masaj yaparak yedirip saç uçlarınıza kadar sürün. 1-2 saat bekletip çok sıcak olmayan suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kere tekrarlayarak sonuç alabilirsiniz.

sac-uzatma-yontemi
Saç Uzatma Yöntemi

Dökülmeyi Önleyen Yumurta Kürü

Saçlar stres, beslenme, mevsim değişimi gibi pekçok sebepten dolayı dökülür. Yumurta ile saç uzatma yanında dökülmeleri önleyebilirsiniz. Bu kürle saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz. 2 yumurta sarısı ve 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırarak saçlarınıza sürün. Etkili bir maske olup 20 dakika bekletmeniz yeterlidir. 2 hafta arayla uygulamanız saç dökülmelerini önleyecektir.


1 YORUM

  1. Çok teşekkür ederim sayenizde yıpranmış saçlarıma düzenli bakım yapıyorum. Ve saç uzatma konusundada makalelerinizi okumaya başladım. İyi ki varsınız iyi ki sacportali.com’ u buldum. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here