Birçok saç bakım maskesi tarifi var. Aralarında hangilerinin saç tipinize uygun olduğunu bulmak zaman alabilir. Kuaför salonlarında bakım yaptırmak ve saçlarınızı uzman ellere bırakmak bir tercih olabilir. Bunun dışında saçlarına kendisi bakım yapmak isteyen kadınlar için kolay, pratik bir alternatifimiz var. Özellikle her saç için kullanılabilecek bir saç bakım kürü tarifi vereceğiz. Hem de her yerde bulabileceğiniz malzemeler ile elde etmek mümkün.

Yumurta ve zeytinyağı maskesi nemlendiren ve onarıcı yapı taşlarına sahip bir kürdür. Çok uzun yıllara dayanan bir geçmişi vardır. Eskiden zamanlarda özellikle Amerika’da ki kadınlar saç bakımı ve saçlarını güzelleştirmek için zeytinyağı ve yumurtadan oluşan bir karışımı saçlarına sürerlermiş.

sac-bakimi-yolu

Maskenin yapılış amacı yoğun iş temposunda ya da gün içerisinde yıpranan ve çeşitli etkilere maruz kalan saçların bakımının ve onarımının yapılmasıdır. Özellikle çevresel ve ruhsal faktörler saçta bir takım sorunlara yol açabilir. Bunlardan dolayı saç maskesi saçlarınız için ideal bakım aracıdır.

sac-bakimi

Saç bakım maskesi hazırlanışı ise şöyledir; bir adet orta büyüklükte yumurtanın içine 4 ila 5 yemek kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Tercihe göre içerisine bal veya sirke katılması da tavsiye edilmektedir. Nemlendirici ve saç derilerini temizleyen özelliklerinden dolayı bal ve sirke tercih edilmektedir. Bu şekilde saçlarınıza uyguladıktan sonra farkı göreceksiniz. Ayrıca içerik olarak deneme yoluyla değişimler yapabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here