Bugün siz değerli bayan okuyucularımız için en dikkat çekici seçeneklerden birisi olan yumuşak ve parlak saçların sırları ile alakalı olarak bir inceleme yapacağız. Saç bakım uzmanları, zaman içerisinde o kadar geniş kapsamlı kitlelere ulaşma yoluna gittiler ki bu anlamda bizlerde en iyi seçenekleri değerlendirme yoluna gidebiliyoruz.

Yumuşak ve parlak saçlar, kadınların her zaman için en çok ön planda tuttuğu seçeneklerden birisidir. Işıltılı saçlar göz alır ve göz alıcılık kadınlar için önem arz eden bir başlık. Bu makalemizde saç bakım uzmanları tarafından kesin olarak görülen seçenekler üzerine eğilim göstereceğiz.

Doğru Şampuan ve Saç Kremi

Saçlarımız için sürekli kullandığımız kimyasallar var ise bunlar kuşkusuz şampuan ve saç bakım kremleri olacaktır. Her saç türü için geliştirilen bu ürünlerde gerekirse kuaförünüzden yardım olarak kendiniz için en ideal seçenekleri değerlendirip onda ısrarcı olmak gerekiyor. Marka değişikliğine dahi gidilmemesi bu anlamda en önemli maddelerden birisi olarak da nitelendirilebilir sanırım.

Doğal Saç Bakım Yağları

Yağlar, kuşkusuz ki sağlıklı saçlar için en çok önem arz eden seçeneklerden birisi olarak dikkatleri çeker. Doğal bakım her zaman için önemlidir. Lavanta yağından tutun da birçok farklı yağ ile saçlarınız için günlük doğal bakım uygulamak ideal olacaktır. Bu sayede saç deriniz ve saçlarınız da baştan aşağıya temizlenebilir.

Hergün Saç Şampuanlanmaz

Yanlış duymadınız. Saçlar asla hergün şampuanlanmamalıdır. Bu, saçlarınızın yıpranmasına ve zaman içerisinde ışıltısını kaybetmesine neden olur ki bu asla istemediğimiz bir durumdur. Saçlarınız zaman içerisinde düşebilir. Bu nedenle haftada 2 ya da maksimum 3 kere şampuanlı uygulama yapmak mantıklıdır. Şampuanın alternatifi her zaman saç bakım kremi olmalıdır.

Argan Yağı Kullanın

Saçlar için tek kelime ile mükemmel bir bakım ürünü olarak niteleyebiliriz. Saçlarınızı ağırlaştıran bakım ürünlerinden ziyade Argan yağı, kullanıldıkça saçlarınızın hafiflemesine ve yumuşamasına yardımcı olarak son derece hafif bir dokuyu ortaya çıkarır. Bu sayede çok ilgi çekici durumlar ön plana çıkar. Dolayısı ile uzmanların en ciddi önerisidir.

UV Işınlarından Korunmak Gerek

Zararlı ışınlar kuşkusuz cildimiz için olduğu kadar saçlarımız için de en ciddi sıkıntılardan birisi olacaktır. SPF içerikli ürünler cildimizi korumaya yardımcı olur. UV filtresi içeren saç bakım ürünleri ise saçlarımızı bu ışınlara karşı koruma altına alarak uzun süre sağlıklı kalmasını sağlar. Bu nedenle saç bakım ürünleri alırken UV FİLTRESİ araştırması yapmak çok akıllıca bir adım olacaktır.

Isı Uygulamalarında Dikkat

Saçlara asla tek seferde uzun süre ısı uygulanmaması gerekir. Sürekli ısı uygulama, saçların yanmasına ve hatta zaman içerisinde saçlarınızı 3 numaraya vurma noktasına kadar gelmenize yardımcı olabilir. Sürekli uygulamalardan kaçınmak bu noktada en mantıklısı olacaktır.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here