Yuvarlak yüz hatlarına sahipseniz ve ten renginiz de sıcak tonlarda bir saç rengi ile uyumlu bir bütünlük sağlayacaksa tercih etmeniz gereken saç rengi koyu kahve saç rengi olarak tanımlanabilir. Sıcak tonlardaki ten renkleri soğuk tonlardaki ten rengi ile nasıl uyumlu bir bütünlük oluşturmazsa, yüz hatlarınızda saç renginizde önemli bir rol oynamaktadır.

Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir?
Ten Rengine Göre Saç Rengi Nasıl Seçilir?

Pembe tonlarında bir ten rengine sahipseniz, sizin için ideal olan saç rengi koyu kahve saç rengi olarak tanımlanacaktır.

Koyu Kahve Saç Rengi
Koyu Kahve Saç Rengi

Koyu kahve saç rengi ile altın kahve tonlarını karıştırarak, sarı tonlardaki bir tene sahip kadın, gözleri ve dudakları ile bütünlüklü bir uyum oluşturacak saç rengini bulmuş demektir. Saçınızdaki bu gölgelendirmeler size görsel bir derinlik katacak ve dikkatleri üzerinizde toplamanıza neden olacaktır.

Altın Kahve Saç Rengi
Altın Kahve Saç Rengi

Doğal saç renginiz koyu kahve saç rengi ise bunu boyalar ile daha fazla koyulaştırmak ve yine boyalar yardımı ile daha açık bir tona getirmek mümkün. Ancak saçlarınızda tek bir renk tonu istemiyorsanız gölgelerle saçınızda bir hareket yaratabilirsiniz.

Koyu Kahve Saç Rengi İçin Uygun Tenler

Pembe bir tene sahipseniz kül kahvesi ve buğday tonları, sarı ve açık bir tene sahipseniz bakır tonları, altın kahve  ve sarı gölgeleri kullanmaya dikkat etmelisiniz.

Uzun ve düz saçlarınızı ortadan ayırarak açık ve koyu kahve karışımlarını deneyebilirsiniz. Koyu kahve aynı zamanda küt saçlar için de ideal saç rengini oluşturmaktadır.

 


1 YORUM

  1. Uzun ve koyu renk saç yuvarlak yüz hatları olanlara çok yakışıyor. Siyah ya da koyu kestane renk özellikle seçilmesi gereken renkler bana göre. Sarı renk kesinlikle tercih etmeyin ve en az omuza kadar saçlarınız uzun olsun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here