Afrika örgüsü ve box braid olarak da bilinen Zenci Örgüsü son zamanlar da gençler tarafından oldukça moda haline gelen bir saç modelidir.

Zenci örgüsü nasıl yapılır sorusu çok merak edilen bir konu olmakla birlikte yapımı oldukça kolaydır. İnce ince örülen saçlara sentetik saç ilavesi ile saçlar uzatılarak verilen saç modelidir.

Zenci Örgüsü Nasıl Yapılır Videolu Anlatım

Zenci Örgüsü Saça Zarar Verir mi?

Afrika örgüsü ya da box braid saça her hangi bir zarar vermemektedir.

Zenci örgüsü sayesinde saçlarınıza jöle, köpük ve ısı ile şekillendirmeye olan ihtiyaçları ortadan kalktığı için bu tarz ürünlerinin de zararlarından kurtulmuş olunur. Afrika örgüsü nasıl yapılır ve yıkaması sorun mudur gibi sorular sorulmaktadır.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır
Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır

Afrika örgüsü saç modelini yıkamakta herhangi bir sıkıntı bulunmamaktadır. Hatta saçlarınızı fazla yıkamadığınızdan dolayı eğer saçlarınız yağlı bir yapıya sahip ise zamanla bir parça da olsa saçlarınızda bulunan yağ sorunu geçmektedir.

Normal saçınız varmış gibi hiçbir özel önlem almadan saçlarınızı ayırarak saç yıkamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Zenci Örgüsü Saç Dökülmesine Neden Olur Mu?

Zenci örgüsü olarak da bilinen afrika örgüsü saç dökülmesine neden olmamaktadır.

Halk arasın da yayılan yanlış bilgiler yüzünden zenci örgüsü saç döküyor söylentileri oluşmaktadır.

Zenci Örgüsü
Zenci Örgüsü

Zenci örgüsü normal kullanım süresi 3 aydır. Bir insanın günde ortalama 100 – 150 tel saçı dökülmektedir. Bu dökülme sayısı bilimsel olarak normal karşılanmaktadır. Ancak afrika örgüsü sık sık örüldüğü için dökülen saçlar örülen saçların üstünde kalır ve 3 ay boyunca yere fazla saç dökülmemektedir.

Afrika örgüsünün kullanım süresi bittikten sonra açılan saçlarda 3 ay boyunca dökülen saçlar da yere düştüğünden dolayı toplu bir saç dökülmesi görülmektedir.

Afrika Örgüsü
Afrika Örgüsü

Zenci Örgüsünü Çıkardıktan Sonra Saçlar Kazıtılır mı?

Box Braid nasıl yapılır ve nasıl çıkartılır soruları bayanlar tarafından oldukça sık sorulmaktadır. Zenci örgüsünü çıkardıktan sonra saçınıza her hangi bir bal mumu ve yapıştırıcı tarzı maddeler kullanılmadığından dolayı saçlarınıza herhangi bir zarar vermez ve saçlarınızı kazıtmak zorunda kalmamaktasınızdır.

Zenci örgüsünü çok rahat kullanılabilmektedir. Zenci örgülü saçlar yağmurdan ve rüzgardan etkilenmemektedir.


2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here