Kadınların en çok araştırdıkları konulardan birisi olarak dikkat çeken zeytinyağının saça faydaları ile alakalı olarak bildiğiniz ya da bilmediğiniz birçok önemli maddeyi bu makalemiz içerisinde sizlere sunma yoluna gideceğiz. Ülkemizde özellikle kadınların saç konusuna ne kadar çok önem verdiklerini biliyoruz. Bu denli önemsenen konulardan birisine sitemizde değinmemek olmazdı.

Zeytinyağı, tamamen doğal bir şekilde elde edilen ürünlerden olduğu için insan sağlığı açısından da çok önemlidir. Saç diplerinden tutun da kökten uca bakım dediğimiz en ideal seçenekler zeytinyağı ile sizlere sunulur ve farklı seçenekler ön plana çıkar. Şimdi konu hakkında detayları enine boyuna sizlere sunacağız.

zeytinyagi-sac-bakimi

Kepeğe Karşı Etkili

Kepekler, en büyük sıkıntılarımızdan birisi olarak dikkat çeker. İstemsiz bir şekilde oluşumunu engellemek için çok yöntem denenir ancak kesin sonuçları elde etmek bir o kadar zordur. Zeytinyağı, saçlarda kepek oluşumunu ciddi oranda etkiler. Kuruluğa bağlı olarak doğan kepekler, zeytinyağı uygulanmış nemli saçlarda asla barınamaz ve görüntü olarak da istediğimiz seçenekler ortaya çıkar. Haftada bir kez uygulanması son derece idealdir.

Saç Uçlarının Kırılmasına Karşı Çözüm

Yıpranmış saçlarda en çok görülen sıkıntılardan birisi olarak dikkatleri çeken saç uçlarının kırılması, kadınların en büyük sorunlarından. Zeytinyağı özleri, saç uçlarının değil saç genelinin daha kuvvetli bir hale gelmesine olanak tanıdır ve görsel olarak da bu notkadaki kırılganlıkları giderir.

Haftada bir kere kökten uca zeytinyağı sürerek 20 – 25 dakika boyunca saçlarınızda bekletmeniz ve sonrasında soğuğa yakın ılık derecede su ile iyice durulamanız, farkı görmenizi sağlar.

Parlak ve Hacimli Bir Görünüm

Her kadın saçları gözü alsın ister. Bu neden dolayısı ile düz ve parlak saçlar birçok kadının dikkat çekiciliği açısından en önemli etkendir. Her gün az oranda zeytinyağı kullanmak ve buna göre bakım yapmak, saçlarınız için parlak ve hacimli bir görünüm elde etmenin en önemli sırlarından birisi olarak da dikkatleri çeker.

Yumuşak ve Kolay Şekil Alan Saçlar

Saçlarınızın yumuşak hale gelmesi eminim ki sizlerin de en çok önemsediği konulardan birisi olarak dikkat çekiyor. Yumuşak ve kolay şekil verilebilen saçlar için zeytinyağı ile bakım kürü uygulamak, saç bakım uzmanlarının sürekli üzerinde durdukları konulardan birisi olarak dikkatleri çekiyor diyebiliriz sanırım.

Saçınızın uzunluğu bu noktada önemli. Saçınızın uzunluğuna göre zeytinyağını bir kaba koyun. Saç derinizden başlamak sureti ile saçlarınızın tamamına masaj yaparak yedirin ve tam 30 dakika bekleyin. Sonrasında soğuğa yakın bir ılık su ile iyice durulayın. Zaman içerisinde saçlarınızdaki ipeksiliği hissedeceksiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here